V sousedních Mariánských Lázních karlovarští basketbalisté vyhráli, z Rokycan si ale přivezli první letošní porážku.

Slovan Mariánské Lázně 76
Thermia Karlovy Vary 82

Lázeňské derby bylo od začátku poznamenané nervozitou, která se u hostí projevila hlavně ve střelbě. „Odhaduju, že jen v první čtvrtce jsme nedali dobře šest vyložených šancí,“ počítá trenér Thermie Zdeněk Pešek.

Postupně se ale Karlovarští dostávali do tempa, začali se prosazovat v osobních soubojích, zpřesnili střelbu a to se začalo pomalu projevovat i na skóre. Poločasové vedení o 13 bodů vypadalo velice slibně, zvlášť když pak kolem páté minuty druhé půle narostlo až na 39:53, jenže: „Pak najednou jako by v našem týmu zavládlo sebeuspokojení, kterého domácí velmi důraznou hrou na hranici faulů začali pomalu využívat, a náš náskok se začal pomalu zmenšovat,“ přibližuje krizové chvíle svého týmu Pešek. Naštěstí byl náskok Thermie v té době už tak velký, že se jej domácím nepodařilo úplně zlikvidovat a Karlovarští nakonec uhájili výhru o šest bodů.

Body Thermie: Jiří Slavík 34, Rosťa Slavík 19, Myšička 12, Zolotarov 7, Hála 5, Horejš 3, Boguský 2. Čtvrtiny: 15:18, 15:25, 23:19, 23:20.

SKB Rokycany 86
Thermia Karlovy Vary 77

V Rokycanech se nevyhrává. „Jsou to tradiční vítězové II. ligy, v posledních pěti letech ji vyhráli třikrát, ale ani jednou nechtěli postoupit, protože jim vyhovuje spolupráce s prvoligovou Plzní, o kterou by postupem přišli,“ vysvětluje Pešek. „Také proti nám nastoupili se třemi Plzeňáky, a to byl nakonec rozhodující faktor celého zápasu.“

Karlovarští tentokrát zanechali v šatně sobotní nerozhodnost a po celé utkání dokázali s domácími držet krok. „Rokycanští si mírný sedmibodový náskok dokázali vypracovat až ve třetí čtvrtině, a ještě o něj po našem ´tajmu´ přišli, ještě 80 vteřin před koncem jsme drželi plichtu, a nebýt v závěru našich tří neproměněných trojek, mohlo to vypadat jinak. Nemít domácí pendly, vezli jsme si domů vítězství,“ věří karlovarský kouč.

Výsledek Thermie je o to cennější, že proti jedenácti domácím nastoupili Karlovarští kvůli zraněním Peška mladšího, Slabého a Jindry jen s osmi hráči. „Vynikající výkony podali Jirkové Slavík, Hála a Dufek a svůj potenciál naznačil Zolotarov, který se k týmu vrátil po dvou letech z ligového Chomutova. Přestože jsme prohráli, musím pochválit celý mančaft, bylo to jedno z našich nejpovedenějších utkání. Věřím, že potlesk basketbalově vyzrálého publika po zápase z poloviny patřil i našim hráčům,“ uzavřel svoje ohlédnutí za víkendem Zdeněk Pešek.

Body Thermie: Jiří Slavík 21, Hála 15, Zolotarov 13, Rosťa Slavík 11, Dufek 10, Myšička 5, Horejš 2. Čtvrtiny: 24:22, 14:16, 24:22, 24:17.

Po čtyřech odehraných kolech je Thermie se třemi výhrami a sedmi body v tabulce II. ligy na 5. místě, od stříbrných Strakonic ji přitom dělí jen horší skóre.