Pokud se bilance vzájemných zápasů týká, nemají si soupeři co vyčítat. za posledních pět let spolu sehráli deset mistráků a každý z nich si připsal po pěti výhrách a pěti prohrách.Vposledních letech je na tom lépe Thermia, která v minulém soutěžním ročníku 2008/09 vyhrála v Sokolově o 27 bodů 61:88 a doma o 30 bodů 97:67 a 28. září 2008 vyhrála o 10 bodů 85:95 v Sokolově i zápas Českého poháru 08/09.

Také letos je na tom Thermia lépe, přestože tým se pořád ještě hledá a je stínem loni úspěšné sestavy. Karlovarští jsou se čtyřmi výhrami a šesti porážkami na 7. místě, Sokolov má bilanci 2-8 a je v tabulce skupiny A poslední.

Karlovarský tým půjde do derby v plné sestavě, posílen navíc o Jiřího Slavíka, který své letní rozhodnutí zanechat aktivní činnosti přehodnotil a vrátil se do sestavy. Na lavičce ale bude chybět jeden z nejdůležitějších ´stavitelů´ týmu, trenér Zdeněk Pešek. „Věřím, že kluci k tomuhle derby přistoupí se vší odpovědností a vyhrají oba zápasy. Sílu na to mají, budu jim na dálku držet palce,“ vzkazuje z hor, kde se oddává lyžování.

Kdo Peška u týmu nahradí, nebylo ještě včera zcela jasné. „Možná se pro tento víkend k mužstvu vrátí bývalý velmi úspěšný trenér a zkušený kouč Ota Bartošek,“ naznačuje jednu z možností Zdeněk Pešek.

Utkání 11. kola BK Sokolov – Thermia se hraje v sobotu od 17.00 v Sokolově a utkání 12. kola Thermia – BK Sokolov v neděli od 10.00 ve Dvorech.