Prvoligový tým basketbalistů Chomutova se stal suverénním vítězem 7. ročníku turnaje O Karlovarský pohár. Turnaje, který o víkendu v tělocvičně ZŠ Dvory pořádala karlovarská Thermia, se zúčastnily čtyři týmy, stejné jako v posledních čtyřech letech.

Žhavým favoritem turnaje byl letos více než jindy ambiciózní Chomutov, posílený Pavlem Staňkem z Prostějova, Jiráněm z Děčína, Jakešem z Vyšehradu a dalšími. Zbytek startovního pole tvořily tři druholigové týmy. Kromě Thermie odvěký rival karlovarského týmu Teplice, hrající léta v téměř neměnné a kvalitní sestavě, a tradiční účastník karlovarského turnaje Bohnice, letos nalosované do stejné skupiny II. ligy s Thermií a Teplicemi.

Domácí tým nastoupil do turnaje opět velice omlazený, se třemi sedmnáctiletými a průměrem těsně nad devatenáct let. V sestavě chyběli Zolotarov, Rosťa Slavík a v sobotu i pracovně vytížený Horejš.

Thermia Karlovy Vary 77
BK ASK Chomutov 118

„Naši mladíci se drželi celý poločas na dostřel, čímž viditelně znervózněli chomutovského trenéra, který musel svým svěřencům o poločasu důrazně domluvit. Po pauze už hráli hosté tvrdý pres po celém hřišti, který jim zajistil dostatečný náskok,“ přiblížil průběh úvodního duelu turnaje trenér Thermie Zdeněk Pešek a dodal: „Přestože kluci vysoko prohráli, patří jim uznání za nebojácnou hru.“
Body: Pešek 18, Švarc a Halada po 14 – Eisner 26, Jiráň 19, Hrubý 18, Staněk 14.

BK Teplice 69
Slovan Bohnice 58

Vynikající střelecká potence zajistila Severočechům stálé vedení a jasnou výhru.

Thermia Karlovy Vary 72
BK Teplice 80

Hosté si už v prvním dějství vybudovali osmibodový náskok, který pak udrželi až do konce zápasu. „Naše střelecká potence byla mizerná a basket se prostě hraje na koše,“ zhodnotil výkon svých svěřenců karlovarský kouč. „Jediným překvapením byl výkon teprve sedmnáctiletého Filipa Halady, který si po celý turnaj udržel vysokou úspěšnost své střely a celkově předvedl více, než se čekalo. S minimem chyb patřil k tomu lepšímu, co bylo na turnaji k vidění.“
Body: Halada 15, Švarc a Hála po 14 – Soukup 16, Eisner 15, Geisler 14, Mašek 12.

BK ASK Chomutov 121
Slovan Bohnice 83

Velmi tvrdý zápas, ve kterém zkušení Chomutováci zvyšovali svůj náskok každým útokem. Lehkost, s jakou se dostávali do šancí, byla často oceňována potleskem i ze strany soupeřů.

BK Teplice 66
BK ASK Chomutov 105

Nejhezčí zápas dne zdobilo rychlé tempo, krásné akce na obou stranách a tradičně vysoká úspěšnost střelby Chomutovských. „To je tým, který má ve svých řadách jediného vlastního odchovance, věkový průměr ke třicítce a roční rozpočet převyšující čtyři miliony – právě proto si nejvíce cením našeho výsledku proti nim,“ podotkl na adresu vítězů turnaje Pešek.

Thermie Karlovy Vary 71
Slovan Bohnice 54

„O naší výhře rozhodlo dokonalé přečtení soupeře, využití jeho chyb a hlavně proměňování košů. I když jsme se nevyhnuli čtyřminutovému výpadku ve třetí čtvrtce, udrželi jsme vysoké vedení, a tak jsem mohl v koncovce dát šanci našim ´nezletilým´. Drželi se statečně a poslední trojka turnaje z ruky mladíka Filipa Halady jako by symbolizovala náš každoročně se omlazující tým,“ uzavřel svoje ohlédnutí za turnajem trenér karlovarské Thermie.
Body: Pešek 19, Halada 18 – Holotík 16, Pravda 14.

Konečné pořadí turnaje

1. BK ASK Chomutov
2. BK Teplice
3. TJ Thermia Karlovy Vary
4. Slovan Bohnice