Zítra hrají Varští v Rokycanech a hned v neděli se oba týmy potkají znova, pro změnu ale ve Dvorech.
Vzájemná bilance hovoří spíše pro Rokycany. Za posledních pět let spolu oba soupeři hráli 12 zápasů v lize a jeden pohárový, Rokycany vyhrály devět a Thermia čtyři. Naposledy se hráči z lázní radovali 24. listopadu 2007, kdy v Rokycanech vyhráli o deset bodů 80:90, další tři zápasy ale prohráli – v roce 2008 v březnu doma 89:93, v říjnu v Rokycanech 86:77 a letos 31. ledna ve Dvorech 79:108.
Karlovarští ale v podstatě nemají co ztratit, letošní výkonnostní cíl umístění ve finálové čtyřce je splněn, a tak si mohou jedině polepšit. Do utkání jdou proto se zdviženým hledím, přestože na place bude chybět řada opor.
„Rozhodně nebudou hrát zranění Rosťa Slavík a Miloš Myšička, absentovat bude i Jirka Slavík, který se nemůže uvolnit ze zaměstnání,“ vypočítává ztráty trenér Thermie Zdeněk Pešek. Spoléhat bude, jak ostatně naznačil už dříve, na mladíky a ty, kteří si v průběhu sezony moc nezahráli. „Pod košem dostanou šanci Slabý a Švarc, na rozehrávce Jindra s Hálou a v poli určitě Zolotarov, Dufek a Pešek,“ upřesňuje sestavu karlovarský kouč.
Utkání ve Dvorech se hraje v neděli od 10.00 a hlasy fanoušků určitě přijdou hráčům Thermie vhod.
Program nadstavby, 1. kolo: Rokycany – Thermia (SO 18:00), Litoměřice – Teplice; 2. kolo: Thermia – Rokycany (NE 10.00), Teplice – Litoměřice; 3. kolo (18.04.): Rokycany – Litoměřice, Thermia – Teplice; 4. kolo (19.04.): Rokycany – Teplice, Thermia – Litoměřice; 5. kolo (02.05.): Teplice – Rokycany, Litoměřice – Thermia; 6. kolo (03.05.): Litoměřice – Rokycany, Teplice – Thermia.