Zima se sice letos nechce pustit žezla, ale jaro už buší na vrata. Těší se na ně i cyklisté, kterým letos sezona symbolicky začíná hned o prvním jarním dnu. V sobotu 21. března totiž odstartuje už 8. ročník série závodů horských kol Jarní Bahno 2009.

Seriál, který stejně jako všechny předchozí připravil spolek karlovarských cyklistů A.M.bike no limits, se opět skládá ze čtyř závodů. První tři jsou organizovány jako klasické cross country na zhruba sedmikilometrových okruzích, čtvrtý se jede jako časovka jednotlivců na 17 km.

První závod se jede v sobotu 21. března na okruhu u výletní restaurace Linhart, kde na závodníky čeká rychlá a dynamická trať bez větších nároků na techniku jízdy s nepříliš velkým převýšením 205 metrů na jeden okruh, prostě přesně to pravé na začátek sezony.

Druhý závod, který se pojede v sobotu 28. března, už je o poznání náročnější, převýšení dělá 215 metrů na okruh. Na trati vedené po lesních cestičkách kolem Tří křížů se střídají dlouhé rovinaté pasáže s dlouhými výjezdy a sjezdy, což by mělo vyhovovat především těm, kdo preferují rovnoměrné tempo a rytmus.

Třetí závod u Letního kina se jede v sobotu 4. dubna a v porovnání se dvěma předchozími je to skutečně jinačí kafe. Výrazně kopcovitá trať s převýšením 250 metrů v každém okruhu je i technicky velice náročná a každému dokonale ukáže, jak na tom po zimě je.

Závěrečná časovka se pojede v sobotu 11. dubna na trati vedené členitým terénem kolem Bílé skály mezi obcemi Čankov a Mezirolí.

Všechny čtyři závody jsou vypsány jako veřejné pro všechny věkové kategorie od žactva až po veterány a pořadatelé při každém z nich připravují i závod nejmenších dětí na zkrácených tratích. Hodnotí se jak jednotlivé závody, tak seriál jako celek.

Podrobné informace k jednotlivým závodům přineseme v našem deníku vždy v týdnu před kjejich konáním.