Král českého bikemaratonu Jiří Novák vyhrál i ve Varech

Karlovy Vary — Na startu na Divadelním náměstí se v sobotu představilo šest a půl stovky cyklistů. (FOTOGALERIE)

25.8.2008

Nejúspěšnějším závodníkem z našeho regionu, jediným, který se v hlavním závodě na 100 km dokázal vecpat do elitní desítky, byl nejdecký Ondra Pávek.Foto: DENÍK/Jiří Linhart

Rekordních 656 bikerů se v sobotu postavilo na start hlavních závodů 9. ročníku KarlovarskéhoAM bikemaratonu České spořitelny. Nechyběly mezi nimi ani největší hvězdy české cyklistiky, jako Tomáš Trunschka, Jan Hruška, Stanislav Hejduk a další.

K favoritům jistě patřil také současný král českého bikemaratonu, 23letý Jiří Novák, přezdívaný Newmi, z týmu Dekhome Cannondale. Svou roli zvládl par excelence, stovku zvládl průměrnou rychlostí 26,4 km/hod. za 3 hodiny, 28 minut a 56 vteřin a cílem projel jako první s náskokem více než tří minut před Ondrou Fojtíkem z týmu Toyota Dolák. Dokázal, že titul mistra republiky, který si před měsícem vyjel v jednom z našich nejtěžších bikemaratonů Beskyd tour s převýšením 3 100 metrů, je ve správných rukou.

Z cyklistů našeho regionu si na těžké trati v okolí lázeňského města nejlépe vedl nejdecký Ondra Pávek, když v dresu pražské Sparty vybojoval v čase 3:40:15 velmi cenné 6. místo a porazil tak vedle plejády dalších i obhájce loňského prvenství Tomáše Trunschku, který dojel 12. Do první třicítky absolutního pořadí se z cyklistů Karlovarska vešel už jen Jindra Volný, který v čase 3:58:00 dojel se ztrátou 29 minut na vítěze na 28. místě jako 9. v kategorii mužů do 29 let, a těsně za hranicí „červené skupiny“ pak zůstal na 31. místě sokolovský Radovan Fišer, poslední, kdo stovku zvládl pod čtyři hodiny.

Z Karlovaráků se mohou pěknými místy pochlubit ještě Jan Mádl, který skončil v čase 4:08:27 na 7. místě mezi muži 40-49 let (v absolutním pořadí 46.), a Zdeněk Lidický, který v čase 4:24:42 obsadil 4. místo mezi muži nad 50 (v absolutním pořadí 65.).

Závod žen na stokilometrové trati vyhrála v čase 4:21:41 Petra Kottová v dresu Toyota Dolák (v absolutním pořadí 63.) a bylo to její už deváté vítězství v závodech seriálu Kolo pro život. Karlovarská ženská cyklistika neměla na stovce zastoupení.

Podstatně vyrovnanější než na stovce byl (pochopitelně) boj o prvenství na „poloviční“ trati. Z vítězství se nakonec radoval Kristián Hynek z MTB týmu České spořitelny, když 56 km zajel průměrnou rychlostí 30,3 za 1:51:00, druhý byl se ztrátou 23 vteřin Jan Hruška a třetí profrčel cílem se ztrátou minuty a devíti vteřin na Hynka jezdec Factor Bike Teamu Robert Novotný.

Karlovarskou cyklistiku zastupoval v první desítce celkově 7. Ladislav Fabišovský z týmu Koruna Pralines (1:55:27) a na 25. místě dojel Miroslav Brill z ostrovského Cykloteamu (2:06:35).

V první desítce svých kategorií se z cyklistů Karlovarska na 56 km umístili:
Junioři: 5. Tomáš Strnad 2:10:18, 8. Milan Šplíchal (oba Cykloteam Ostrov) 2:12:20
Muži 30-39 let: 9. Jan Jiříček (Team Bike Březová) 2:13:41, 10. Jan Šíma (Cyklo Team Killi) 2:15:34
Muži 50-59 let: 6. Zdeněk Bartoš (THEO Sport) 2:28:25, 8. Karel Rouča (Slavia K. Vary) 2:33:01, 10. Pavel Vinohradský (HOCO K. Vary) 2:39:06
Nad 60 let: 3. Jan Toufar (Tukan Team) 2:41:18, 7. Zdeněk Makoň (MCB Sokolov) 2:52:05
Ženy absolutně: 1. Ilona Bublová (Rock Machine Cyklomax) 2:18:30, 2. Barbora Radová (Profil MRX) 2:18:30, 3. Alena Krnáčová (PS-MARIN) 2:21:39
Závodnice Karlovarska do 29 let: 10. Eva Roudnická (Kostelní Bříza) 3:04:11
Ženy 30-39 let: 6. Monika Kubínová (Sokolov) 3:14:11
Ženy nad 40 let: 8. Monika Durasová (K. Vary) 3:36:21 hod

Autor: Jiří Linhart

25.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Historické výkresy a různé spisy. To všechno patří k historii dolů.

Poznejte historii dolů

Do obrany přichází Energii posílit slovinský reprezentant Sabahudin Kovačević

Energie hlásí posilu. Obranu vyztuží obránce Sabahudin Kovačević

O novou porodnici je enormní zájem

Sokolov – O nově zrekonstruovanou porodnici a oddělení šestinedělí v sokolovské nemocnici je enormní zájem. Jezdí sem rodit maminky ze vzdálenějších okresů, které láká luxus nejmodernější porodnice v Karlovarském kraji.

Po nové trati to teď pofrčí

Karlovy Vary - Zkrácení cesty mezi dvěma lázeňskými metropolemi, Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi, i nasazení moderních vlaků. To vše je nyní možné díky realizaci jedné z největších rekonstrukcí regionálních železničních tratí v Karlovarském kraji, která právě skončila. Přišla na téměř 900 milionů korun a trvala půl roku.

OBRAZEM: Noc divadel 2017

Karlovy Vary - Noc divadel aneb všechny cesty vedou do Karlovarského městského divadla letos lákala návštěvníky hlavně na novou hru Tajemství pánů Becherů, která bude mít premiéru už 2. prosince.

Havárie devíti osobních aut blokuje dálnici D6

Sokolov - Kvůli vyššímu počtu účastníků dopravní nehody posílají hasiči na místo evakuační autobus.