City triathlon Karlovy Vary 2010 ITU European Cup, který se uskuteční o víkendu 21. a 22. srpna tradičně v centru Karlových Varů, přinese tentokrát dvě zásadní změny.

Sobota již tradičně bude patřit dětskému a amatérskému sportování. Na programu totiž bude od 10.00 hodin závod pro děti od 3 do 14 let pod názvem WITTE Automotive BABY Duathlon, který proběhne na zrekonstruovaném koupališti Rolava.

Pak přijde na řadu první změna. Závod pro amatérské závodníky, který má statut MČR Age groups, a týmových štafet se také poprvé bude konat jako Mistrovství Karlovarského kraje. Start bude hromadný, a je naplánován opět na Rolavě netradičně na 18.00 hodin. Závodníci tak budou muset absolvovat objemy – 0,6 km plavání, 20 km na kole a 5 km běhu.

„Zvolili jsme začátek závodu na 18.00 hodin, což je oproti loňsku velká změna. Zúčastnit se mohou všichni od 15 do 99 let. Přihlášky najdou zájemci na našich webových stránkách, a to na www.citytriathlon.cz. Rádi bychom pozvali širokou veřenost, aby se zapojila do závodu štafet, kdy si na vlastní kůži může vyzkoušet tento náročný sport,“ láká triatlonové zájemce ředitel City Triathlonu Vladimír Malý.

Neděle pak bude patřit v lázeňském městě olympijskému triatlonu. Pro závodníky bude připravena trať o objemech 1,5 km plavání, 40 km na kole a 10 km běhu.

Od 10.00 hodin vyběhnou na trať se startem na koupališti Rolava ženy a od 15.00 hodin muži. Karlovy Vary se tak opět mohou těšit na evropskou triathlonovou elitu, která se závodu zúčastní. V kategorii žen by neměly chybět na startovní pásce ani dvě nejlepší české triatletky Vendula Frintová a Radka Vodičková. V kategorii mužů by se pak měla kromě evropské špičky představit i domácí triatlonová elita v čele s Martinem Krňávkem či bratry Pejsarovými. „Pozvánku od nás obdržel i loňský vítěz a v současnosti i náš nejlepší triatlonista Filip Ospalý,“ poukazoval Malý.

Veškeré dění mimo plavecké části je situováno na plochu před LH Thermal, kde se budou dít nejsilnější momenty triatlonových bojů. Celé sportovní dění bude podpořeno doprovodným programem z oblasti regionálních hudebních a tanečních skupin.

Pro diváky bude připraven autobus na koupaliště Rolava, jenž je po ukončení plavecké části zdarma odveze do centra za další triatlonovou podívanou. Vstup na celou akci zdarma.

„Záštitu nad závody špičkové triatlonové kvality převzal primátor města Karlovy Vary Werner Hauptmann. Velký díl pomoci nám pak poskytl při organizaci také generální ředitel LH Thermal Josef Pavel, za což bychom mu chtěli poděkovat,“ dodal Malý.

Opět jsme neopomněli ani tréninkový plán pro hobby závodníky, který bude tradičně vycházet před startem City triathlonu pravidelně v našem deníku. Tentokrát ho pro triatlonové nadšence připraví šéftrenér triatlonového oddílu AC Start Tomáš Báča.