Sedmým závodem seriálu byla sobotní časovka jednotlivců ve Velké Dobré. Na 32 km dlouhé trati z Velké Dobré přes Kamenné Žehrovice do Lán a zpět se představilo 70 cyklistů všech kategorií, v nejpočetněji obsazené kategorii nad 50 jich jelo 22. Z vítězství mezi nimi se radoval Ludvík Killinger, který zajel čtvrtý nejrychlejší čas dne všech kategorií. Na 6. místě celkově a 2. mezi padesátníky byl Radoslav Krummer.

Výsledky z Velké Dobré, absolutní pořadí

1. Petr Novák (CSK Markus) 44,22 (1. M30), 2. Petr Čapek (EXE Jeans) 44,32 (2. M30), 3. Pavel Krob (Cyklosport Kern) 45,14 (1. M40), 4. Ludvík Killinger st. (Cyklo Team Killi) 46,02 (1. M50), 5. Robert Kleiner (Eleven Cycle) 46,33 (2. M40), 6. Vít Mužík (Stevens MB) 46,41 (3. M30), 6. Radoslav Krummer (Slavia KV) 46,56 (2. M50) – Ludvík Killinger ml. (Cyklo Team Killi) 48,21 (5. M30), Karel Rouča (Slavia KV) 53,59 (16. M50), Vlastimil Kunc (Eska Cheb) 59,15 (22. M50).

V neděli pokračovala Extraliga masters silničním závodem s hromadným startem v Křinci u Nymburka. Jezdilo se na okruhu dlouhém 20kms převýšením 132 metry, padesátníci to jeli třikrát a Varáci opět excelovali. Jako první přejel cílovou čáru Krummer a pět vteřin za ním na 2. místě Killinger. V závodě třicátníků na pět okruhů dojel mladší Killinger na 16. místě v balíku, který na vítězného Václava Jelínka v dresu EXE Jeans ztrácel jen 24 vteřiny. Čtvrtým zástupcem našeho regionu byl sokolovský Zdeněk Makoň, který v závodě sedmdesátníků na jeden okruh dojel čtvrtý, když mu k medaili chyběly jen čtyři vteřinky.

Příštím závodem Extraligy je v neděli 24. května tradiční Sedlec – Prčice – Monínec a neděli nato se jede další klasika, Tour de Malá Skála se startem a cílem před pivovarem ve Vratislavicích u Liberce.