Stejně jako ty minulé i letošní seriál Bahno 2010 se skládá ze čtyř závodů – tři jsou organizovány jako klasické XC závody na cca 7 km dlouhých okruzích a posledním je MTB časovka na cca 17 km dlouhé trati. A stejně jako v minulých letech se první pojede na okruhu se startem a cílem u výletní restaurace Linhart, druhý kolem Tří křížů, třetí u letního kina a časovka v Čankově.

V prvním závodě na Linhartu čeká na bikery prakticky stejný okruh jako v předchozích letech. „Je to rychlá a dynamická trať bez větších nároků na techniku jízdy, s nepříliš velkým převýšením, prostě přesně to pravé na začátek sezóny. Proti minulým ročníkům je na ní jediná drobná změna, která vyloučí dlouhý a relativně nebezpečný sjezd na začátku okruhu,“ slibuje ředitel závodu Daniel Danielčák.

Prezence: od 9.00, nejpozději ale 1/2 hodiny před startem vlastní kategorie. Start závodu je u lesní restaurace Linhart na Doubské hoře, parkování aut je možné přímo na místě. Okruh měří 7 300ma převýšení dělá 205m v každém kole.

Závod je vypsán jako veřejný pro všechny kategorie od nejmenších dětí až po nejzasloužilejší veterány. Starty jsou hromadné po kategoriích, vyhlašování výsledků průběžně po dojezdu té které kategorie. Přihlášky na místě nejpozději půl hodiny před startem kategorie.

Pořadí startů: 10.00 závod kadetů, kadetek, juniorek a veteránek nad 40 let na 2 okruhy, 12.00 závod juniorů, žen do 29 a do 39 let, masters nad 40 a veteránů nad 50 let a tandemů na 3 okruhy, 13.30 závod dětí do 6 let na cca 500 m, 13.45 zvod kluků a holek do 14 let na 1 okruh, 14.30 hlavní závod kategorií mužů kategorií Elita, do 29 a do 39 let na 4 okruhy.