Trať časovky je proti minulým letům z velké části nově postavená a vede z Čankova přes vršek Strážiště do Mezirolí a zpátky. Okruh má sedm kilometrů a pojede se dvakrát. Přihlášky a prezence v místě startu od 9.00, starty intervalové, děti a žactvo na malém okruhu od 10.00 a všechny ostatní kategorie od 12.00 hodin.

Vyhlášení výsledků časovky a celého seriálu bude v restauraci Sedlecká pivnice v Sedleci, kde bude závodníkům poskytnuto i patřičné občerstvení.

Jaké jsou šance na celkové vítězství v nejsledovanějších kategoriích, se pro náš Deník pokusil odhadnout jeden z pořadatelů závodu, ředitel karlovarského sdružení cyklistů A.M.bike no limits Daniel Danielčák.

„V nejsledovanější kategorii Elita má největší šance Václav Hlaváč, k udržení prvenství mu stačí získat sedm bodů. Na dalších třech příčkách se ale dá čekat tuhý souboj, Michala Bubílka, Vojtu Marvana a Láďu Fabišovského dělí vždy po třech bodech. Rozhodující bude samozřejmě to, zda vůbec mohou přijet. Zajímavé také bude sledovat kadety a juniorky, kde je na prvních dvou místech pouze dvoubodový rozdíl, a v kategorii mužů se musí na časovce porvat Jaromír Konečný a Jiří Baier, kteří mají po třech závodech na druhém a třetím postu shodně bodů. Mezi nejstaršími veterány už stojí jednou nohou na bedně Lubomír Chaluš, kterého může Karel Rouča ohrozit jen za předpokladu, že mu nadělí 12 bodů,“ tipuje Danielčák.