Bude tomu přesně 110 let, co domácímu obyvatelstvu, lázeňským hostům a váženým návštěvníkům z celého světa nabídl jedinečný areál zábavu i společenské setkávání na nejvyšší úrovni.

Letos se brány druhého nejstaršího a vlastně jediného závodiště na našem území, které se může pyšnit secesní tribunou, připomínající doby dávno minulé, otevřou celkem pětkrát.

Zahájení sezony bude ve znamení dvoudenního mítinku během prvního červencového víkendu.

Nejprve si v sobotu na travnatém oválu dají dostaveníčko klisny, kterým unikla možnost startovat v samotném vrcholu sezony, tedy v Českém derby, a tím bude kvalita Letní ceny klisen, srovnávacího testu tříletých a starších zástupkyň něžného pohlaví na vytrvalecké dvoukilometrové trati, zaručena.

Tradiční Festivalový pohár, v němž startovali jedničkoví sprinteři, v neděli nahradí Cena k 650. výročí města Karlovy Vary a celým slavnostním odpolednem bude provázet zpěvák a moderátor Petr Vondráček.

Z chovatelského a výkonnostního pohledu karlovarská sezona vyvrcholí již 20. července, kdy je na programu Lázeňská míle, prestižní dostih s historií sahající do 30. let minulého století.

Srpnový program zahájí Cena města Karlovy Vary, uváděná s přívlastkem Memoriál Josefa Dolejšího.

Vzpomínku na vynikajícího žokeje a hlavně člověka, který svou kariéru začínal právě ve dvorských stájích, připomene stejně jako v letech předešlých jeho manželka Alena, která bude vítězům hlavního dostihu předávat čestné ceny.

V porovnání s dřívějším obdobím letošní zkrácená karlovarská sezona skončí již v polovině srpna Cenou Masise, která je prvním důležitým kláním nejmladšího ročníku a představí se v ní elitní čtyřnozí atleti, od nichž trenéři a majitelé do budoucna očekávají nejlepší výkony.

Ani příznivci překážkových dostihů nebudou o nic ochuzeni, součástí jednotlivých dostihových dní budou také steeplechase.

Jestli si také letos do lázeňského města najdou cestu ušlechtilí plnokrevníci po vzoru hvězd nedávné minulosti, kterými byli nezapomenutelný Darsalam, Scyris, Certus či Torlus nebo Blue Coral, se dozvíme již za několik málo dní.

Program dostihů

5. července – Letní cena klisen (II. kategorie, 2.00 m, tříleté a starší klisny).
6. července – Cena k 650.výročí města Karlovy Vary (I. kategorie, 1.200m, tříletí a starší).
20. července – Lázeňská míle (NL, 1.600 m, tříletí a starší).
3. srpna – Cena města Karlovy Vary (NL, 2.000 m, tříletí a starší).
17. srpna – Cena Masise – Pohár GH Pupp (NL, 1.200 m, dvouletí).

Marcela Klingorová