VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lázeňskou dostihovou sezonu zahájí aristokraté

Karlovy Vary – Aktuální 111. dostihová sezona odstartuje oproti té loňské s téměř dvouměsíčním předstihem.

23.4.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Martin Sidorják

Již tuto sobotu si na karlovarském závodišti dají dostaveníčko evropští aristokrati. V rámci tradičního setkání šlechtici i tentokrát do svého programu zařadili dostihy a protože je odpoledne čekají další společenské aktivity, byl začátek úvodního mítinku stanovený na desátou hodinu dopolední.

Sportovně-společenské akce se zúčastní na šest stovek majitelů honosných titulů a z tohoto důvodu dojde výjimečně k výměně míst na tribunách – hlavní tribuna bude vyhrazena šlechticům a šlechtičnám, tzv. „VIP tribuna“ je naopak vyhrazená všem ostatním návštěvníkům.

Šestibodový program, jehož nejvýznamnější součástí budou dva dostihy II. kategorie, vyvrcholí Jarní cenou Towah. Z plně obsazených boxů odskočí dvanáct velmi solidních vytrvalců a podle startovní listiny by o metu nejvyšší mělo soupeřit minimálně kvarteto koní.

S velkými ambicemi do dostihu vstupuje Dostihová stáj Pegas, protože kombinace třídový Hard Warrior (P. Hlavatý) a zkušený polský trenér Wroblewski může být pro soupeře neřešitelná. Výhodou osmiletého ryzáka jsou bohaté zkušenosti ze zahraničních drah, kde loni nejenom vyhrál, ale ve všech absolvovaných dostizích v Německu a Rakousku se umístil do 4. místa.

Příslušnost k užší špičce starších vytrvalců svými spolehlivými výkony potvrzuje loňský trojnásobný premiant Nakuru (ž. T. Lukášek) a to samé platí o v jedničkách dobře se umístivším River Speed (ž. J. Chaloupka). Mr Dario (žk. J. Verner) je vedle nejméně zatíženého Mashraie (ž. J. Šafář) jediným účastníkem, který v aktuální sezoně již běhal. Jeho umístění mezi poraženými (to se ovšem událo v dostihu I. kategorie) není tak důležité, jako prodloužení jeho dosavadní distance, která se s výjimkou jednoho překážkového dostihu pohybovala někde mezi sprintery a středotraťaři, maximálně mílaři. Jeho pravým opakem je šestiletý ryzák Liesbrief (V. Korečková). Prověřený milovník delších tratí ovšem musí vedle této výhody dokázat také správně načasovanou formu.

Do okruhu favoritů, a nejenom díky úřadujícímu žokejskému šampionovi Janáčkovi v jeho sedle, můžeme přidat Aspena, který by se letos měl soustředit spíše na starty v Rakousku (a překážkové nevyjímaje), ale trenér Hurt se tentokrát rozhodl jinak a hnědákovu výkonnost porovná na našem území.

Trojlístek hřebců Madanpour (M. Zatloukal), Hugo Kub (ž. R. Koplík) a Simon des Champs (ž. M. Srnec) má jedno společné – všichni jsou to nadprůměrní vytrvalci, kteří v minulosti své kvality již dokázali, tentokrát kromě špetky štěstí potřebují ještě lepší formu. Předem odepisovat duo klisen Fartina (ž. J. Pavlíček) a Samara Morgan (P. Foret) by se nakonec mohlo ukázat jako chybný krok, protože obě v předešlých startech dokázaly, že se v dobré společnosti vytrvaleckých expertů neztratí a teoreticky by mohly těžit z případných chyb papírově silnějších soupeřů.

Neméně zajímavá bude Cena plesového výboru (II. kat., 1. 400m). Vyrovnanou sestavu tvoří polský rodák Lucky Horse (P. Foret), jemuž se dařilo především v podzimní části minulé sezony, kdy získal jedno vítězství a 2. místo, Cloven Hoof (ž. J. Chaloupka), v jehož neprospěch ovšem hovoří nejvyšší nesená hmotnost, Rabbit Shinko (ž. M. Srnec), který se v aktuální sezoně předvedl velmi dobrým 4. místem v jedničkovém testu, nebo Connex (ž. V. Janáček), jemuž před 2 týdny v přípravném dostihu nižší kategorie uniklo prvenství po tuhém boji o krátkou hlavu.

Tak trochu záhadným koněm je sice třídový, ale zároveň svéhlavý Wonder Horse (ž. R. Koplík), u kterého bude podle slov trenéra Koplíka konečný výsledek záviset na jeho momentální chuti závodit. Z trojice klisen Kissi Missi (žk. T. Vraj), budapešťská premiantka jedničkového dostihu Merbela (M. Zatloukal) a Banderella (ž. T. Lukášek) by nejlepší vyhlídky na přední místa mohla mít posledně jmenovaná.

Marcela Klingorová

Sobotní program

10.15 – 1. dostih (V. kat., 1.400 m), 10.45 – 2. dostih (II. kat., 1.400m), 11.15 – 3. dostih (IV. kat., 2.400m), 11.45 – 4. dostih (III. kat., 1.600m), dostih šlechticů na dřevěných koních, 13.00 – 5. dostih (II. kat., 2.000m), 13.20 – přehlídka klobouků, 13.45 6. dostih (IV. kat., 2.000m).

23.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

parlamentní volby v Horních Počernicích, 20.10.2017
SLEDUJEME ON-LINE
22

Volební místnosti se zavřely

Ilustrační foto.

Do Chebu míří Snow film festival

V Karlovarském kraji se očekává účast kolem 50 procent

Karlovarsko - Volební účast kolem 50 procent se očekává v Karlovarském kraji.

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Karlovarsko – Osobní automobil Renault začal v úterý odpoledne hořet na dálnici D6 u sjezdu na Nové Sedlo.

Volební účast je zatím průměrná

Karlovarsko - Zájem o volby v Karlovarském kraji a na Karlovarsku byl v pátek poměrně slušný, ale nad průměrnou účast při volbách před čtyřmi roky (kolem 51 procent) se zatím nedostal.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení