Jedná se totiž o srovnávací zkoušku vypsanou tříletým a starším klisnám a nejinak tomu bylo první červencovou sobotu. Ve dvanáctihlavém poli budily pozornost zástupkyně tříleté elity, stále se lepšící Adjikka (nakonec pátá), Divoká Orlice (čtvrtá), která v loňské sezóně získala titul Šampionky dvouletých klisen, a především nedávná účastnice vrcholu rovinové části celého roku, tedy Českého derby, a tou byla Letní Bouře (desátá). Progresivní vzestup formy ve třech posledních startech prokazovala hnědka Vadeona a roli spolufavoritky v sobotu krátce po půl páté hodině odpolední potvrdila.

Svěřenkyně trenéra Dalibora Töröka, podporovaná úřadujícím šampionem mezi jezdci Václavem Janáčkem, o dvě a čtvrt délky porazila čtyřletou ryzku Hefner´s Choice, kterou na Žluticku trénuje Josef Váňa. O další čtyři délky zpět docválala na třetím místě Sleeky Tigress trenérky Horákové.

Úvodní mítink karlovarské dostihové sezóny byl poznamenán okamžiky, kdy koně nedosáhli cíle s jezdcem v sedle, a to nejenom v překážkovém dostihu, který šestidílný program uzavíral. Ve steeplechase nejprve trenérský úsek kolem manželů Váňových smutnil nad zpupností jedné z dvojice svěřenkyň, která pod Váňou juniorem odmítla skočit zkušební skok, a tím se na start vůbec nedostala, ale za několik málo minut později se všichni mohli radovat z přesvědčivého triumfu svého druhého želízka v ohni, Baleríny, v sedle s žokejem Josefem Bartošem, který vyrovnal počet prvenství Dušana Andrése a společně s ním figuruje na první příčce aktuálního šampionátu překážkových jezdců. Tři a půl kilometru dlouhou trať nedokončila téměř polovina startujících.

Marcela Klingorová

Výsledky

1. dostih: Wildfire (Málková) – Miderisk (ž. Pišl) – Along (am. Fabris).
2. dostih: Sigriliano (ž. Andrés) – Gillan (ž. Minařík) – Jokoono (ž. Pišl).
3. dostih: Amarantha (žk. Vraj) – Sorelita (ž. Andrés) – Banzai (Koplíková).
4. dostih: Anamarka (ž. Minařík) – Vanini (am. Hloužková) – Dubai Land (ž. Rája).
5. dostih: Vadeona (ž. Janáček) – Hefners Choice (ž. Hind) – Sleeky Tigress (ž. Koplík René).
6. dostih: Balerína (ž. Bartoš) – Shenai (ž. Andrés) – Germill (Šimůnek).