Výhru slavila v domácím prostředí karlovarská Slavia, která si vyšlápla na loňského finalistu habartovský Rád. Pozadu pak nezůstali ani oba nováčkové FC Jenišov a MFK Denas, oba také zvítězili.

Nejtěžší pozici měla Slavia, která hostila v Drahovicích aktuálně druhý tým tabulky Rád. ten také prokázal své futsalové zkušenosti, když v prvním poločase nasázel Slavii tři branky.

Jenže po obrátce stran přidali sešívaní na obrátkách a favorit z Habartov se nestačil divit. Nakonec byl rád, že si odvezl v uvozovkách pouze sedm branek. Další favorit Plynotherm Nové Sedlo doplatilo v duelu s Jenišovem na zranění svého brankáře Hányše.

Poté totiž hráči Plynothermu překvapivě otevřeli hru, a Jenišováci je za to trestali hlavně góly z dálky. Naopak nejlehčí pozici měl druhý nováček soutěže Denas, který pro změnu hostil v basketbalové hale Lokomotivy karlovarskou Olympii. Té násázel do futsalového rance úctyhodných deset branek, ztoho šest jich měl na svědomí kanonýr Tomáš Bílý.

Výsledkový servis

Slavia KV – ASK Rád 7:4

Do utkání lépe vstoupili slávisté, kteří po dvanácti minutách hry vedli nad Rádem o dvě branky, když se do statistik utkání zapsali Hrudkaj a Diviš. Jenže poté vyšla hostujícímu tříminutovka a bylo vyrovnáno. V 15. minutě nejdříve snížil Rod, a o dvě minutky později vyrovnal Richter. A aby toho nebylo málo v 18. minutě zajistil Rádu vedení přesnou ranou Žiga. Po obrátce stran vyrovnal za Slavii Petra, a ve 31. minutě opět poslal tým sešívaných do vedení střelec Zbořil. Na to ještě dokázal Rád odpovědět vyrovnávací brankou Roda, ale to už bylo vše, co v drahovické hale loňský finalista krajského přeboru předvedl. Ve 39. minutě svou druhou trefou v utkání opět vrátil vedení Slavii Petra, a ve 42. minutě pak přidal svou druhou branku i jeho spoluhráč Hrudkaj. Vše pak uzavřel ve 44. minutě jak jinak než svou druhou brankou v duelu Zbořil.

Branky: 8. a 42. Hrudkaj, 12. Diviš, 30. a 39. Petra, 31. a 44. Zbořil – 15. a 37. Rod, 17. Richter, 18. Žiga. Poločas: 2:3. Rozhodčí: Novotný, Henych. ŽK: 1:1. Diváci: 2.
Slavia: Kolbaba – Diviš, Sýkora, Petra, Zbořil, Florián, Kolář, Hrudkaj.
Rád: Rod – Oswald, Jiří Žák, Jaroslav Žák, Richter, Novák, Žiga, Král.

FC Jenišov – Nové Sedlo 7:5

Skóre zápasu otevřel v 8. minutě jenišovský štírek Nerad. Poté se zranil novosedelskému týmu brankář Hányš, a v brance ho tak zastoupil útočník Suchý. Ten inkasoval poprvé ve 13. minutě ze sálovek Čápa, který ho z úctyhodné dálky excelentně přeloboval. Pak se zasloužené brankové radosti dočkali i hráči Sedla, když se do branky Jenišova trefil Zajačík. Ve 27. minutě pak další střelou z dálky do prázdné branky zajistil Jenišovu opět dvoubrankové vedení Rákosník. Ve 31. minutě pak při odkopu od vlastní branky zúčtoval vedení Jenišova další dalekonosnou střelou Čáp. To už se na bezradnost svých spoluhráčů nemohl koukat brankář Suchý, který se nechal vystřídat a posunul se do útočné linie. Ihned po jeho příchodu snížilo Nové Sedlo na rozdíl dvou branek, když se do střelecké listiny zapsal Rychna. Ve 38. minutě však Jenišov opět zvýšil vedení po samostatné akci Nerada. O tři minutky později pro změnu vrátil zpět do hry Plynotherm třetí trefou Suchý. Ve 43. minutě dokonce příblížil bodový zisk Nového Sedlu Zajačík, který upravil svou druhou trefou ukazatel skóre na rozdíl jediné branky. Jenže ještě v téže minutě se po rohovém kopu prosadil střelecky jenišovský Nerad, a parádní jednominutovku Jenišova pak uzavřel po samostatné akci v podobě sedmé branky jeho parťák z útočné linie Fáber. Konečnou podobu výsledku dal ve 44. minutě novosedelský Suchý.

Branky: 9. , 38. a 43. Nerad, 13. a 31. Čáp, 27. Rákosník, 43. Fáber – 23. a 43. Zajačík, 35. Rychna, 41. a 44. Suchý. Poločas: 2:1. Rozhodčí: Henych, Novotný. ŽK: 1:3. Diváci: 10.
Jenišov: Gojkovič – Nerad, V. Sedláček, D. Sedláček, Rákosník, Čáp, Fáber, Hůlka.
N. Sedlo: Hányš – Kubelka, Suchý, Rychna, Zajačík, Varga, Pinc, Machulka.

Denas – Olympia KV 10:6

Po vzájemném úvodním oťukávání otevřel účet zápasu přesnou ranou Leoš Dvořák z karlovarské Olympie. O dvě minutky později srovnal ukazatel skóre Santrosyan, a v 18. minutě poslal poprvé do vedení Denas kapitán Bondarev. Pak se dvakrát střelecky zaskvěl kanonýr Denasu Tomáš Bílý, který tak stanovil i poločasový stav na 4:1. Po změně stran přidal šestý zářez Denasu Mollaev. Ve 33. minutě snížil přesným zásahem karlovarský Mokrý. Pak ale načal svůj velký galakoncetr útočník Denasu Bílý, který během dvou minut nasypal Olympii další tři branky. Naději na dobrý výsledek pak dal Olympii dvěma přesnými zásahy Krondl, a jedním Zíka. Jenže v pohodě hrající nováček soutěže se nenechal rozhodit a soupeři přidal další dvě branky, o které se postarali Bílý a Bondarev. Účet utkání pak podtrhl svou druhou brankou v duelu Mokrý.

Branky: 16. Santrosyan, 18. a 42. Bondarev, 20. , 21. , 35. , 37. , 37. a 47. Bílý, 26. Mollaev – 14. Dvořák, 33. a 50. Mokrý, 36. Zíka, 37. a 39. Krondl. Poločas: 4:1. Rozhodčí: Novotný, Henych. Bez karet. Diváci: 10.
Denas: Tolstikov – Yuzvyak, Augustini, Bondarev, Mollaev, Sanstrosyan, Bílý.
Olympia: P. Dvořák – Zíka, Sakař, L. Dvořák, Mokrý, Žid, Krondl.