V karlovarském hokejbalovém derby se o body týmy podělily

Karlovy Vary — V jedenáctém kole oblastní hokejbalové ligy svedla boj o druhé místo v tabulce v rámci karlovarského derby rezerva CSKA s Atlantisem Ostrov.

26.11.2008

V jedenáctém kole oblastní hokejbalové ligy svedla boj o druhé místo v tabulce v rámci karlovarského derby rezerva CSKA s Atlantisem Ostrov.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Už ve druhé minutě první třetiny šli do vedení hokejbalisté CSKA, když se jim po kombinaci podařilo přečíslit ostrovskou obranu. Po obdržené brance hosté přidali na obrátkách a zlepšili obrannou hru. Ve druhé polovině první třetiny pak srovnal ukazatel skóre nejmladší hráč utkání, ostrovský benjamínek Marek Denčev, který dokonale zužitkoval přihrávku Petra Novotného. Ostrovské probuzení poté stvrdil druhou trefou do černého po milimetrové příhře Topora kapitána Atlantisu Ondřej Vízdal.

Ve druhé dvacetiminutovce se však pomalu hokejbal ze hřiště vytratil, a to kvůli nevyzpytatelnému počasí, které udělalo z hrací plochy jednu skluzavku. Hráči obou týmů poté nemohli udělat na hřišti rychlý pohyb, navíc nemohli kombinovat. S tímto nepříjemným aspektem se lépe vyrovnali hráči CSKA, kteří uzamkli Ostrov v jeho obranném pásmu. Převahu karlovarský tým zužitkoval velmi dobře, když si hostující Barth nešťastně srazil míček za záda svého gólmana Kunce.

Poté se umoudřilo i počasí, čehož Ostrov opět brankově využil, když se střelecky prosadil Rakušan, který zužitkoval souhru s Majdakem a Toporem. Tři minuty před koncem unikal útočník CSKA Jan Průša, kterého ostrovský obránce Vízdal fauloval, a musel na trestnou lavici. Hokejbalisté CSKA svou početní výhodu využili po půl minutě, když mezi tři tyče zamířil právě Průša.

Do konce utkání se již nic podstatného nezměnilo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, které zvládli lépe hráči karlovarského CSKA.

„Někteří naši hráči byli zklamaní, že senám nepodařilo utkání vyhrát a mít tak k dobru tři body. Musíme se ale dívat na to tak, že nám z různých důvodů chybělo opět několik hráčů,“ chladil zklamání Vízdal.

„My jsme měli po sobě dvě těžká utkání. Vedoucí tým tabulky Plzeň, která nás porazila 4:1, druhé CSKA, se kterým jsme se o body rozdělili, a nyní v neděli nás čeká pátý tým, HBC Rolling Balwans Plzeň, který na nás ztrácí pouze dva body a v posledních kolech se mu dařilo. V tomto utkání musíme naplno bodovat a ukázat, že si třetí místo zasloužíme,“ přeje si kapitán Atlantisu.

CSKA Karlovy Vary B 4
HbC Atlantis Ostrov 3 sn

Branky Ostrova: Denčev, Vízdal, Rakušan. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:2.
Ostrov: Kunc – Vízdal, Marek, Petr Novotný – Rakušan, Topor, Majdak - Barth, Denčev, Pavel Novotný – Stepan, Elbl.

26.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Futsal: Veteráni z Fut Fetu porazili mladíky karlovarské Slavie

III. třída: Sadov přestřílel tým Útviny a posunul se na druhé místo

Akční Vladař podpoří místní projekty stovkami milionů

Karlovarsko - Po několikaletém úsilí má Místní akční skupina (MAS) Vladař schválenou strategii komunitně vedeného rozvoje. Jde o moderní trend v podpoře rozvoje venkovských oblastí a využití principu plánování tak zvanou metodou Leader.

Bečovu se víkend nepovedl, inkasoval 20 gólů

Karlovarsko – Nepovedený víkend. Ten si ´užili´v okresním přeboru fotbalisté bečovského Slavoje, kteří měli na programu hned dvě utkání.