Pro vysokou marodku přijelo CSKA do Litic pouze s osmi hráči do pole. Naopak domácí měli k dispozici více než tři kompletní pětky. I přes tento handicap začali lépe hráči Varů a ve třetí minutě se do vyložené šance dostali nejdříve Jakub Frič a vzápětí i David Lukesle.

Na brankáře Litic však nevyzráli.

Potom se hra vyrovnala, a také domácí si vytvořili několik dobrých šancí. Brankář Novák byl ale vždy na svém místě. Krátký byl až na dorážku domácího Böhma, který měl po šťastném odrazu snadnou práci.

Navíc se při pokusu zabránit gólu zranil obránce Divíšek a do dalšího průběhu utkání již nezasáhl.

Do druhé třetiny nastoupili hráči Litic se snahou navýšit své vedení, ale byli to hosté, kdo se radoval z branky. Po vyhraném buly se přízemní střelou prosadil obránce Horváth a vyrovnal skóre. Po chvíli však tento hráč špatně došlápl a kádr CSKA se tak zúžil na pouhých šest hráčů.

Klíčový moment utkání přišel ve 21. minutě, kdy po zákroku u mantinelu došlo ke konfliktu mezi domácím Koubíkem a Jakubem Fričem. Oba hráči si vysloužili tresty, vůbec první v utkání, a útočník CSKA navíc putoval předčasně do sprch.

V tu chvíli neměli hosté dostatek hráčů pro pokračování zápasu, a proto ho rozhodčí předčasně ukončili. O konečném výsledku rozhodne ligová komise.

TJ Plzeň Litice – SK HBC CSKA Karlovy Vary
ukončeno za stavu 1:1

Branky: Böhm (Hamšík, Blaštík) – Horváth (Jelínek) Třetiny: 1:0, 0:1, -:-. Střely: 12:9. Vyloučení: 1:2. Přesilovky: 2:1. Využití: 0:0 Rozhodčí: Norek, Janda.

Příští utkání by Karlovarští měli sehrát doma v neděli 26.10. od 14 hodin s týmem HBC Bazzy Děčín.

(pd)