Na bikery proti minulým ročníkům čeká v Čankově řada změn. „Znalci místních poměrů zajisté propadnou depresi, když si uvědomí, že po krutém výjezdu nad Bílou skálu vzápětí slétnou zpět o pouhých pár set metrů dál, aby se znovu drápali do ještě větší výšky na Strážiště. Další ´lahůdkou´ pak bude průjezd kaolinovým dolem na Kocourku. Kromě toho, že se jedná o jedinečnou exkurzi ke kořenům výroby porcelánu, si tady mohou závodníci při průjezdu kaolinovým jílem pořídit kvalitní pleťovou masku,“ vyzobává rozinky z itineráře trati její stavitel Daniel Danielčák.

Závod, který jako celý seriál pořádá karlovarské sdružení cyklistů A.M.bike no limits, je vypsán jako veřejný pro všechny kategorie od dětí až po veterány. Okruh měří 6,6 km s převýšením 190 metrů, žáci ho jedou jednou a všechny ostatní kategorie dvakrát.

Na rozdíl od předchozích XC závodů s hromadnými starty po kategoriích startuje časovka intervalově ve stylu ´kdo dřív přijde, ten dřív mele´. Závodníci tedy vyjedou na trať v pořadí, jak přijdou k prezentaci.

První jezdec v závodě žactva na jeden okruh v 10.00, první jezdec (příp. jezdkyně) v hlavním závodě na dva okruhy ve 12.00. Prezentace v místě startu od 10.00, vyhlášení výsledků závodu a celé série v Sedlecké pivnici začne v 16.00 hodin.