SK Liapor Witte 6
ELNA Počerady 4

Že nepůjde o snadno získané body, napověděly už druhé dvojky, kdy jasně favorizovaní bratři Medkové podlehli slabšímu deblu hostů 8:10 ve 3. setu. „Nedokážu říct, jestli tam bylo víc únavy ze sobotního zápasu v Modřicích a dlouhé cesty do Brna a zpátky, nebo podcenění soupeře,“ komentoval prohru svých svěřenců trenér karlovarské juniorky Vlasta Kubín.

Další, víceméně očekávané ztráty přišly po hladce vyhraných trojkách ve vložené dvojce a singlu. „Tady celkem nemám komu co vytknout, vložku u nás hrají žáci a singla počeradský Miraj umí,“ podotkl trenér, kterého daleko víc mrzela následná prohra Bláhovy trojice, která dostala hosty do vedení 3:4. Naštěstí naposledy, Medkové svoji trojku hladce vyhráli 10:5 a 10:4 a srovnali skóre na 4:4, Bláha s Radou po třísetovém trápení uhráli pátý bod a Medkové lehce 10:6 a 10:4 zápas ukončili.

„Co k tomu dodat? Čekal jsem výraznější výhru a hladší průběh,“ přiznal po utkání Vlasta Kubín a na adresu jednotlivých hráčů dodal: „Jestli někdo zasluhuje pochválit, tak Patrik Rada a líbil se mi i Zajíček – pěkně zahrál ve trojce s Medkovci a ani ve vložce, přestože prohráli, to nebylo špatné.“

Vítězství, letos už sedmé, upevnilo postavení juniorů SK Liapor Witte na třetím místě tabulky, kde mají na čtvrtou ´Solidu´ už pětibodový náskok. Do konce základní části zbývají čtyři kola a v nich doubský tým čekají ještě dvě těžké zkoušky – 13. června v Praze na Kotlářce a 29. srpna doma s Prostějovem. Lehčí by to měli mít tuto neděli, kdy hrají na půdě předposledního celku tabulky v Horažďovicích.