„Studuji na 1. českém gymnáziu v Karlových Varech ve 4. ročníku a veškerý svůj volný čas, a to už od mala, věnuji sportu a tréninku. Vyzkoušela jsem více disciplín, teď dělám závodně triatlon v oddíle AC Start Karlovy Vary a cyklistiku v oddíle Profi sport Cheb,“ prozradila o sobě letos osmnáctiletá sportovkyně.

Největší úspěchy jí letos přinesl terénní triatlon xterra, ve kterém se stala celkovou vítězkou Českého poháru a na mistrovství republiky v Ostrově vybojovala titul vicemistryně. Na zahraničních tratích si připsala vítězství v mezinárodním závodě Xterra Zittau v německé Žitavě. V klasickém triatlonu vybojovala celkové 5. místo v Českém poháru, na závodě ČP v Sokolově skončila 3. a na mistrovství republiky v Táboře na 5. místě. Vyhrála také mezinárodní triatlon v německém Oberstdorfu.

Na kole vystřídala všechny disciplíny a největšími úspěchy byly 1. místo v Poháru horských kol Karlovarského kraje a 4. místo v závodě Českého poháru v silniční cyklistice v Pičíně. Na domácích tratích dokázala vybojovat celkem pět krajských titulů. Stala se přebornicí Karlovarského kraje v soutěži horských kol, v silniční cyklistice v časovce i v závodě s hromadným startem.

A do budoucna?

„Hlavní cíl je složit maturitu a vystudovat vysokou školu se stavebním zaměřením, zbývající čas chci i nadále věnovat sportování, a to vyšší úrovni. Do budoucna bych se ráda umístila na předních pozicích v Xteřře v Česku i na mezinárodních závodech, a když to půjde, chtěla bych se kvalifikovat na mistrovství světa na Havaji,“ svěřila se se svými plány Irena Klingorová.

„Za moje dosavadní úspěchy patří díky především rodičům, kteří mě podporují nejenom finančně, ale také psychicky a vždy mě drží, jak se říká, nad vodou. Dík patří i mému osobnímu trenérovi Petru Fialovi a Jiřímu Čechmanovi, který mi zajišťuje všechny věci potřebné k mému sportování.“