Po necelém měsíci se basketbalistky karlovarské Lokomotivy vracejí na domácí palubovku. V osmém kole nadstavby Ženské basketbalové ligy totiž přivítají dnes ve sportovní hale na Jízdárenské od 17.30 hodin BK Czech coal Aldast Strakonice.

Jihočeské družstvo, které stejně jako Karlovaračky bojuje o co nejlepší výchozí pozici pro play off je momentálně v nadstavbové tabulce skupiny A2 na druhém místě. „Strakonice určitě přijedou dobře naladěny, a to hlavně po vysoké výhře nad Valosunem Brno 106:71,“ míní generální manažer Lokomotivy Roman Maleček.

Jihočešky, které před sezonou avizovaly jasný cíl, kterým bylo umístění do čtvrtého místa nezahájily nadstavbovou část dobře.

Po příchodu reprezentační rozehrávačky Michaely Uhrové na jih Čech však jejich výkony od utkání k utkání rostou, a tak se může basketbalový fanoušek těšit na skvělou podívanou. „Pokud se nám podaří uhlídat nejlépe střílející a doskakují hráčku ligy a naší bývalou hráčku Petru Reisingerovou, dále pak reprezentační křídlo Darinu Johnovou, zmiňovanou Míšu Uhrovou nebo exelentní střelkyni Jitku Musilovou, mohli bychom pomýšlet na důležité vítězství, ale bude to hodně těžké,“ dobře ví Maleček.

Karlovarské basketbalistky budou spoléhat taktéž na věrné fanoušky. „Abychom mohli pomýšlet na úspěch musí naše hráčky podat co nejlepší výkon, a určitě jim k tomu může pomoci i ´plný dům´. Tímto bychom chtěli pozvat všechny fanoušky basketbalu, aby přišli naše hráčky podpořit. Budou to v utkání se Strakonicemi hodně potřebovat,“ vysvětloval manažer Lokomotivy.

Novinkou pro diváky jenž si zakoupí vstupenku na toto ale i další utkání Lokomotivy bude možnost získat v případě vylosování a uspěchu v tradiční poločasové soutěži vedle cen sponzorů nově i poukaz na vstupenky na některé z utkání mistrovství světa v basketbale žen, jehož finálová část se bude konat na přelomu měsíců září a října letošního roku v prostorách KV Areny v lázeňském městě.