Titul mistrů republiky ve štafetách si v kategorii starších dorostenců vyjelo trio běžců pořádajícího Slovanu Karlovy Vary. Jakub Rádl, Radim Vik a Jan Kronika na domácí trati předvedli heroický výkon a na favorizované štafety Vrchlabí a Liberce najeli téměř půl minuty.

Závod měli dobře rozjetý už od začátku. Na prvním úseku hráli prim skuhrovský Karel Píč a jablonecký Michal Bartůněk ze štafet, které se na dalších úsecích propadly hluboko dolů, v těsném závěsu za nimi předával Kuba Rádl. Skvěle zajel na druhém úseku Radim Vik, který nejenže hravě smázl zhruba pětivteřinovou ztrátu, ale najel na zbytek startovního pole půl minuty.

„Při dojezdu na předávku bylo vidět, že toho má Radim opravdu plné brejle, ale dokázal se kousnout a předvedl obdivuhodnou jízdu,“ ocenil výkon svého svěřence karlovarský trenér Lukáš Krejčí.

Vítěznou jízdu karlovarské štafety pak dotáhl k triumfu Jan Kronika. „Náskok 30 vteřin byl slibný, ale vítězství rozhodně nebylo jisté, protože na posledním úseku běželi i o hodně lepší závodníci než Honza. Ale ten měl svůj den a náskok nejenže dokázal udržet, ale ještě pár vteřinek přidal. Kluci předvedli, že rozhodně patří mezi elitu,“ neskrýval hrdost trenér Krejčí.

Celkově vynesly třídenní závody Karlovarákům čtyři medaile, z toho tři zlaté a z nich dvě vybojovala v pátek a v sobotu starší dorostenka Petra Nováková (psali jsme včera). Hvězda individuálních závodů ale ve výsledcích štafet nefiguruje. „To mě opravdu mrzí, že jsme nedokázali postavit dívčí štafetu, ale dorostenek se jaksi nedostává. Proto musela jet Petra ve smíšené štafetě, která sice skončila druhá, ale jela mimo soutěž,“ vysvětlil Lukáš Krejčí.