Z okresního kola po suverénním výkonu a bez jediné porážky postoupily oba týmy ZŠ Konečná, jak chlapci, tak dívky. Finále již bylo náročnější a sešlo se zde po pěti družstvech dívek a šesti v chlapecké kategorii. Dívky z Konečné tentokráte na postup nestačily a skončily třetí, ale hoši opět bez jediné porážky, kdy i ve finále vysoko porazili ZŠ Krušnohorská 26:6, společně s ní postoupili do krajského finále, které se uskutečnilo 26. března v Mariánských Lázních. Zde se hrálo systémem každý s každým.

„Nejdříve jsme narazili na soupeře z Chebu. Přestože jsme měli jednoznačně více ze hry a daleko více šancí, tak to tam prostě nepadalo, ale nakonec jsme se štěstím vyhráli 11:9,“ hlásí od školních lavic zástupce ředitele Jiří Chmelík.

„V dalších zápasech se naše nejlepší dvojice Jiří Rajzl a Míra Horký dokonale rozstřílela a zvítězili jsme již bez větších problémů. S Chodovem jsme si poradili 18:4, pak s karlovarskými kolegy ze ZŠ Krušnohorská 18:8 a nakonec nás čekal soupeř, který si dělal ambice na celkové vítězství, z místní školy v Mariánských Lázních. Nám se podařilo dokonale vymazat v obraně jejich dva nejlepší hráče, kteří to sportovně neunesli a po hrubých faulech byli nakonec vyloučeni, a to byla voda na náš mlýn — nakonec jsme naprosto suverénně zvítězili 28:6 a stali se krajskými přeborníky,“ dodává Jiří Chmelík.

ZŠ Krušnohorská získala 2.místo. Výprava z Karlových Varů dokázala, že v našem lázeňském městě a na ZŠ Konečná se nedaří jen florbalu a softbalu, ale i košíková je úspěšným sportem.

A kdo se o tento mimořádný úspěch zasloužil? Hráči ZŠ Konečná: Jiří Rajzl, Míra Horký, Adam Pergler, Zdeněk Leitner, Pavel Vrzal z pátých tříd a Vašek Kříž, Tomáš Klapuch a Jan Budil ze 4. a 3. tříd. Trenérem byl Karel Hyke.