Na poslední před prázdninami vyjeli do Obernzell u Passau a vraceli se s kufrem plným pohárů. Na tradiční, letos už 28. Obernzellerturnier se z Nejdku vypravili Michal Bernášek, Stanislav Newiak a Štěpánka Beranová spolu s Lenkou Strakovou ze Sokola Doubravka, která nahradila Marcelu Nesvedovou.

Prvně triumfovali hned v úvodní smíšené čtyřhře, když oba páry vyhrály své skupiny a bez ztráty setu prošly až do finále, ve kterém Bernášek s Beranovou podlehli Newiakovi se Strakovou po třech setech 21:13, 11:21 a 16:21.

Potom, co se Nejdečáci podělili o dva nejcennější kovy v mixu, triumfovali i v deblech. Nejprve Beranová se Strakovou ve finále dámské čtyřhry porazily ve třech vyrovnaných setech kladensko–obernzellský pár 2:1 a podobně se vedlo i Bernáškovi s Newiakem. Ti dokonce ve finále po ztraceném prvním setu ve druhém prohrávali už 11:14, ale dokázali zápas otočit a turnaj vyhrát.

V singlech se o největší překvapení turnaje postaral dvacetiletý Michal Bernášek (na snímku), který měl ve čtvrtfinále namále, ale ustál to a došel až do finále, kde ve třech setech zdolal domácího Michalika (BC Grün Weiss Obernzell) a radoval se ze svého prvního vyhraného turnaje.

Jen o nepatrný chloupek hůře pak dopadla Straková, která ve finále dámské dvouhry nestačila na kladenskou Erbenovou a po třísetové prohře brala „jen“ stříbro.