Radostným šokem skončila dvouhra mužů na 19. ročníku THUN Cupu, který o víkendu pořádal oddíl badmintonu Jiskry Nejdek. Na stupně vítězů se totiž postavili hned tři hráči pořádajícího klubu!

Turnaj, který byl zařazen do seriálu Grand prix ČR v kategorii C, přilákal do Nejdku hráče devíti českých oddílů – Slovanu Karlovy Vary, plzeňských TJ Bílá Hora,USK a BK Vlaštovka, Spojů Praha, Super Stars Most, Sokola České Budějovice, BaC Kladno a pořádající Jiskry Nejdek, mezinárodní punc mu pak dala účast hráčů ze saského Annabergu.

První triumf pro domácí barvy přinesla už úvodní disciplína turnaje, smíšená čtyřhra. Vítězství v ní vybojovali Jan Štika ze Spojů Praha s nejdeckou Mirkou Růžičkovou, když ve finále udolali Voráče s Fartágovou (BKV, Most) ve třísetové bitvě 20:22, 21:15 a 21:19. S číslem 1 nasazení Klimaj s Nesvedovou skončili překvapivě až na 5.–8. místě.

V dámském singlu se domácím moc nedařilo. Obhájkyně lonského vítězství Marcela Nesvedová podlehla později stříbrné Ondráškové z Mostu 19:21 a 15:21 a skončila třetí a Růžičková ztroskotala na Ondráškové už o kolo dřív.

Jako turnaj snů pak musela domácím příznivcům připadat mužská dvouhra: „Neuvěřitelné! Bylo to strašlivě nabité, po rozlosování jsem si říkal, kéž by se aspoň jeden náš hráč dostal do čtyřky, a oni tam byli tři! To se ještě nestalo, aby celou bednu obsadli hráči jednoho oddílu,“ zářil štěstím nejdecký manažer Stanislav Newiak.

Nejhezčími zápasy byly čtvrtfinálový duel Voráče s Trinhem (21:14, 17:21, 19:21) a finále, ve kterém Tung Hai Trinh podlehl Honzovi Klimajovi 21:18, 19:21 a 20:22. Klimaj se tak na THUN Cupu stal teprve třetím domácím vítězem dvouhry – loni to byla Nesvedová a v roce 2002 Miloš Kamaryt, který letos vybojoval bronz.

Nadšení ze singlů se bohužel ve čtyřhrách neopakovalo. Nesvedová s Růžičkovou podlehly ve finále Jeřichové se Sahánkovou ve třech setech (14:21, 21:15, 22:20) a skončily ´až´ druhé a v mužském deblu obhájil čest Nejdku akorát matador Kamaryt, když s plzeňským Palečkem vybojovali bronz.

Výsledky THUN Cupu

Dvouhra žen: 1. Sahánková (USK Plzeň), 2. Ondrášková (Super Stars Most), 3.-4. Nesvedová a Fartágová (Most).
Dvouhra mužů: 1. Klimaj, 2. Trinh, 3.–4. Kamaryt (všichni Nejdek) a Paleček (USK Plzeň) – 9.–16. Ježek (Nejdek), 17.–20. Kovačik (Slovan KV).
Čtyřhra žen: 1. Sahánková, Jeřichová Zuzana (Most), 2. Nesvedová, Růžičková, 3.–4. Ondrášková, Fartágová a Borčíková, Šlehubrová (obě Nejdek).
Čtyřhra mužů: 1. Voráč, Odvárka Petr (oba BKV Plzeň), 2. Hohenberger, Fišer Petr (České Budějovice, Spoje Praha), 3.–4. Paleček, Kamaryt a Štika, Nigrín (oba Spoje Praha) – 5.–8. Trinh, Klimaj a Ježek, Kozojed (BKV Plzeň).
Mix: 1. Štika, Růžičková, 2. Voráč, Fartágová, 3.–4. Bílek, Jeřichová a Kroc, Ondrášková (všichni Most) – 5.-8. Ježek, Borčíková a Klimaj, Nesvedová, 9. R. Marek, Šlehubrová.