Stříbro na šampionátu, který se hrál v areálu SK Liapor Witte Karlovy Vary v Doubí, vybojovali Jakub a Matěj Medkové s Patrikem Radou a Karlem Bláhou juniorem. Cesta karlovarských nadějí k medaili byla podivuhodně přímočará. Kvalifikací projeli hoši jak nůž máslem, když ve skupině porazili B trojici Sokola Prostějov 10:4 a 10:9, SK Sloupno 10:7 a 10:5 a po zaváhání v 1. setu i velmi kvalitní trojku Dynama České Budějovice 6:10, 10:9 a 10:7.

V prvním kole play off si pak opět velmi snadno poradili s trojicí AC Zruč Senec 10:4 a 10:5 a ve čtvrtfinále vyřadili karlovarské béčko 10:7 a 10:5. Narazili až ve finále, kde se utkali s nejžhavějšími favority z pražské Kotlářky.

„Pro kluky mohu mít jen slova chvály. Po vyrovnaném prvním setu, který prohráli 10:9, dokázali ve druhém za stavu 7:4 pro Kotlářku překonat klinickou smrt a po výhře 10:9 srovnali na 1:1. Třetí set byl opět vyrovnaný, až do stavu 8:8 nevedl žádný ze soupeřů víc jak o balon, ale v koncovce se štěstí přiklonilo na stranu soupeře,“ přiblížil rozhodující chvíle zápasu trenér karlovarských dorostenců Vlasta Kubín.

Úspěch karlovarského juniorského nohejbalu podtrhla svým postupem do elitní osmičky druhá trojka SK Liapor Witte, ve které hráli Jakubové Koňařík s Huspekem a bratři Vlasta a Radim Kubínové. Nebýt toho, že ve čtvrtfinále narazili na vlastní áčko, mohli i oni dojít aspoň do semifinále…

Výsledky turnaje

Čtvrtfinále: SK Liapor Witte A – SK Liapor Witte B 2:0, Sokol Prostějov A - SKP Žďár nad Sázavou B 2:0, Kotlářka Praha A – Dynamo České Budějovice 2:0, SKP Žďár nad Sázavou A - Kotlářka Praha B 0:2.
Semifinále: SK Liapor Witte A – Sokol Prostějov A 2:1, Kotlářka Praha A - Kotlářka Praha B 2:0; o 3. místo: Kotlářka B - Sokol Prostějov A 1:2.
Finále: SK Liapor Witte A – Kotlářka Praha A 1:2 (9:10, 10:9, 8:10).

Medailové pořadí: 1. SK Kotlářka Praha A, 2. SK Liapor Witte A, 3. Sokol I Prostějov A, 4. SK Kotlářka Praha B.