O víkendu se totiž postavil do cesty úřadující mistr ligové soutěže Sokol Modřice, který navíc před tímto duelem neztratil v soutěži ani bod.

Modřice – Liapor 6:2

První bod zajistili domácímu mužstvu ve dvojkách Bubniak s Pelikánem, kteří si lehce poradili s karlovarskou dvojičkou ve složení Dvořák, Kubát. V souboji druhých dvojic tahali za kratší konec domácí, i přesto se však Modřice nakonec mohly radovat z druhého bodu, který zařídili po bitvě Müller s Kopem, když zdolali dvojičku Liaporu Kokštein, Bláha. Poté přišly na řadu trojice.

Modřice si tak zásluhou trojice Skřejpek, Müller, Kop, která porazila trojku z lázní Dvořák, Bíbr, Kubát, připsaly na své konto třetí bod. Ve druhém duelu trojic se rozhodlo až v závěru, kdy za stavu 9:9 zakončil Karlovarák Bláha pouze do sítě.

Jenže ve druhém setu ukázali hráči z lázeňského města svou sílu a duel dovedli do vítězného konce. Postarala se o to trojička ve složení Musil, Bláha, Kokštein. Souboj vložených dvojic byl také v režii nohejbalistů ze západu Čech, kteří zápas vyhráli a zaslouženě snížili náskok domácích na rozdíl jediného bodu.

V singlu byl hostující Jakub Medek v prvním setu Petru Bubniakovi hodně vyrovnaným soupeřem.Vkoncovce se ale projevila větší zkušenost modřického hráče, který dovedl zápas do vítězného konce.

„Domácí měli v podstatě celé utkání pod kontrolou. My jsme sice snížili na rozdíl bodu, ale v singlu prokázal svou zkušenost modřický Bubniak nad naším Jakubem Medkem,“ bilancoval trenér SK Liapor Jiří Dvořák.

Modřice si pak zbytek desátého kola pohlídaly a zaslouženě si připsaly na své konto desáté vítězství v řadě. Karlovarskému Liaporu naopak patří pátá příčka se ztrátou na čtvrtý Sokol Břve, tedy příčku zaručující play off.

„Modřice dohrály zápas v klidu. Navíc si domácí hodně věřili, což se promítlo i do zápasu. Navíc se k nim v některých pasážích duelu přiklonilo i potřebné štěstí,“ dodal Dvořák.

V sobotu se představí Karlovaráci na domácí půdě, budou hostit v nohejbalovém areálu v Doubí od 14.00 hodin mužstvo Šacungu. „Ještě máme teoretickou šanci proniknout do play off. Musíme bojovat! Je to jen v hlavách hráčů,“ burcuje před důležitým zápasem kouč Liaporu.

Výsledkový servis

Bubniak, Pelikán – Dvořák, Kubát 2:0 (10:7, 10:5)
Müller, Kop – Bláha, Kokštein 2:1 (8:10, 10:9, 10:9)
Skřejpek, Müller, Kop – Dvořák, Bíbr, Kubát 2:0 (10:5, 10:8)
Topinka, Pelikán, Pospíšil (Gryc, Gulda) – Bláha, Musil, Kokštein 1:2 (10:9, 3:10, 8:10)
Topinka, Pospíšil (Gryc) – Bíbr, J. Medek 1:2 (5:10, 10:8, 6:10)
Skřejpek, Müller, Kop – Bláha, Musil, Kokštein 2:1 (10:9, 7:10, 10:5)
Topinka, Pelikán, Pospíšil – Dvořák, Bíbr, Kubát (J. Medek) 2:0 (10:8, 10:4)