Přece na prestižním nohejbalovém turnaji dvojic pod názvem „Liapor open 2008“, který pořádá ve svém areálu od 9.00 hodin klub vicemistrů SK Liapor Karlovy Vary v sobotu 28. června.

Turnaj je otevřený pro širokou veřejnost a startovat na něm mohou všichni nadšenci tohoto sportu. Svou účast již přislíbily nejen například týmy Witte extraligy, ale také české reprezentace.

Již teď přislíbili účast na turnaji Petr Bubniak, mistr světa v singlu, nebo další reprezentant České republiky Mrákava. Do lázeňského města také dorazí i exkarlovarský Richard Makara, který hájí barvy Sokola Břve. Dále se na turnaji představí i nohejbalisté extraligového Liaporu Vanke, Bláha, Dvořák, Kubát, Bíbr, Kubín a další.

„Přihlásit se může kdokoli, ať hraje okresní přebor, nebo jen rekreačně. Příchozí tak mohou porovnat své nohejbalové zkušenosti i s profesionály z extraligy nebo reprezentace,“ láká nohejbalovou veřejnost ředitel turnaje František Veselý. Ten se také turnaje zúčastní, ve dvojici s Vítem jim byla udělena divoká karta. V neposlední řadě se fanouškům nohejbalu představí i děčínský Josef Tirpák.

Všechna utkání turnaje řídí delegovaní rozhodčí. Celkem se bude soutěžit o ceny v hodnotě 70 000 Kč. Vítězové se budou radovat z videokamery, které samozřejmě budou dvě. Stříbrný tým si odnese dvě navigace a třetí budou odměněni digitálními fotoaparáty. Nejlepší hráč turnaje si dokonce odnese DVD přehrávač.

Pro soutěžící jsou však připraveny ještě ceny až do šestého místa.

Startovné je pro tým 200 Kč.

Zkrátka nepřijdou ani příchozí diváci, pro které je připravena tradičně bohatá tombola.

„Účast je neomezená. Jen jsou povinné stejné dresy,“ odtajnil František Veselý a pokračoval: „Po skončení akce je plánováno večerní posezení se vším všudy. K tanci a poslechu bude hrát od 19.00 trampská skupina Petr nebo Pavel, samozřejmě vstup je zdarma.“

Zájemci se mohou již teď přihlásit na mailu: fanda.vesely@tiscali.cz nebo na telefonním čísle u pana Františka Veselého – 777 216 003.