Čtvrtý ročník „Vranovského léta“ přilákal do krásného prostředí areálu u Vranovské přehrady, kousek od hráze u „Švýcarské zátoky“, 57 trojic, 40 dvojic a nepočítaně diváků.

Jediné, na co organizátoři zapomněli, bylo počasí a to všem, jak je letos asi „normální“, ukázalo tu nejméně přívětivou tvář. Krutě poznamenalo zejména turnaj trojic, který se kvůli dešti odkládal a odkládal až do šesti večer a finále se nakonec dohrávalo hodinu po půlnoci ze soboty na neděli.

Karlovarský nohejbal se v konkurenci, která byla podle mnohých „lepší než na mistrovství republiky“, prosadil v nejlepším světle a do klubovny SK Liapor Witte v Doubí přibyly dva stříbrné poháry a jeden bronzový. Stříbro a bronz vybojovali Karlovarští ve trojicích, kde nasadili tři sestavy. Bíbr s modřickými Pospíšilem a Topinkou skončili třetí, když v semifinále podlehli ve třech setech trojce, ve které s Karlovaráky Bláhou a Dvořákem hrál modřický Pelikán. Bláhova sestava pak ve finále nestačila na Víta s Dráždilem a Doubravou. Stoprocentně varská sestava Kubát, Musil a Zrzavecký skončila ve čtvrtfinále, a tedy na 5.-8. místě.

Druhé stříbro vybojovali ve dvojkách Tomáš Bíbr s modřickým Kubou Pospíšilem, když ve finále turnaje podlehli Pelikánovi s Gebelem 10:8 ve 3. setu.

„Mohlo to být lepší, ale ve druhém setu jsme to za stavu 8:6 pro nás nezvládli a ztratili čtyři balony za sebou,“ přiznal Tomáš Bíbr.

Výsledky Vranovského léta

Trojice: 1. Doubrava (Šacung), Vít, Dráždil (oba Žatec); 2. Pelikán (Modřice), Bláha, Dvořák (oba SK Liapor Witte); 3. Bíbr (SK Liapor Witte), Topinka, Pospíšil (oba Modřice) – 5.-8. Kubát, Musil, Zrzavecký (SK Liapor Witte); dvojice: 1. Pelikán, Gebel (Vsetín); 2. Pospíšil, Bíbr; 3. Müller, Kop (oba Modřice) - 5.-8. Kubát, Topinka.