Jako 39. Mistrovství České republiky v nohejbale dvojic je vypsán tradiční turnaj O pohár města Vyškova, který z pověření Českého nohejbalového svazu pořádá nohejbalový klub NK 94 Orel Vyškov.

Hrát se bude v hale v Dražovicích nejprve v osmi tříčlenných skupinách o postup do šestnáctky a dál vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety. O mistrovství je značný zájem, pořadatelé mají z čeho vybírat. Přihlášky přišly ze všech extra a prvoligových celků, které přihlásily celkem 28 družstev, přičemž turnaj je vypsán jen pro 24 dvojic.

Loňský titul obhajuje Žatec, stříbro Šacung a bronz karlovarský SK Liapor Witte, v jehož barvách loni na 3. místě skončili Honza Vanke s Jirkou Dvořákem.

Obhajoby se ale bude muset ujmout jiná sestava: „Oba, Vanke i já budeme letos ve Vyškově chybět, oba jsme zdravotně indisponovaní,“ uvedl trenér extraligového celku SK Liapor Witte Jiří Dvořák.

„Na mistrovství pojedou dvě dvojky, Michal Kokštein s Tomášem Bíbrem a Zdeněk Musil s Honzou Kubátem. Nominaci bych nazval obrazem momentálního zdravotního stavu kádru mužstva,“ dodal Dvořák.