Karlovarský SK Liapor Witte do ní vstupuje se třemi týmy a na domácí půdě. Tou bude s ohledem na počasí, které nedovoluje hrát na antuce, tělocvična ZŠ Dvory. Jako první v ní nastoupí v sobotu dopoledne druholigové béčko, které přivítá nováčka soutěže Start VD Plzeň. Domácí skončili loni na 2. místě za Jiskrou Aš, a jsou tedy v utkání jasnými favority.

Odpoledne bude patřit A družstvu, které v 1. kole Witte Automotive extraligy hostí Žatec. To bude zajímavý duel už proto, že v něm proti sobě nastoupí domácí Michal Kokštein a žatecký Ondra Vít, kteří spolu před dvěma týdny vybojovali bronz na turnaji v Litomyšli. Také tady jsou favority domácí, kteří loni v extralize skončili třetí, zatímco Žatec až na 6. příčce.

Optimismus trochu brzdí marodka, kvůli které se bude muset v obou družstvech improvizovat. V áčku bude chybět zraněný Honza Vanke a vypadá to, že bude chybět dlouho, neboť koleno je prevít. Nahradí jej pořád ještě ve skvělé formě hrající veterán Karel Bláha, který tím ale oslabí druholigové béčko. Tomu pak bude navíc chybět zraněný Kuba Vopálenský.

Nohejbalový víkend pak ve Dvorech pokračuje v neděli, kdy tady Karlovarští v 1. kole dorostenecké ligy přivítají finalistu loňského ročníku České Budějovice. Domácí si ale věří a spoléhají na skvělou formu bratrů Medkových.

Program víkendu

SK Liapor Witte B – Start VD Plzeň, 1. kolo II. ligy, sobota 09:00 hodin.
SK Liapor Witte – SK Nohejbal Žatec, 1. kolo extraligy, sobota 14:00 hodin.

SK Liapor Witte – Dynamo České Budějovice, 1. kolo dorost. ligy, neděle 12:00 hodin.

Zápasy musí být podle řádu zahájeny v úředním čase na hřišti v Doubí, začátky utkání na náhradním hřišti ve Dvorech proto budou vždy o pár minut opožděné. Pořadatelé se divákům za tuto komplikaci omlouvají.