Na startu nechyběli ani hráči SK Liapor Witte, které první zářijovou sobotu čeká první duel play out se Žatcem, a ve finále dokonce stáli proti sobě na obou stranách sítě.

Z vítězství se radovala letos o prázdninách úspěšná sestava, ve které spolu s modřickými Pelikánem a Kopem hrál karlovarský Michal Kokštein. Trojka, která dva týdny předtím vyhrála vysoce prestižní turnaj na Šacungu, ve finále porazila obhájce loňského prvenství, modřické Pospíšila s Topinkou a karlovarského Tomáše Bíbra.

„Měli jsme namále, v prvním setu jsme prohrávali 7:9, ale povedlo se nám odvrátit tři setboly a otočit na 10:9. To asi soupeře srazilo do kolen, druhý set jsme vyhráli celkem snadno 10:5,“ popsal průběh rozhodujícího zápasu Michal Kokštein.

V boji o bronz uspěli vsetínští Nezval s Novosadem, se kterými trojku vytvořil slovenský exreprezentant Žigala, a těsně pod bednou na 4. příčce zůstali Moc, Kurka a Gebel. Zklamaní odjížděli ze Zábřehu žatečtí Ondra Vít s Ježdíkem, kterým ani reprezentant Doubrava nepomohl k lepší než 6. příčce. Více než konečné 11. místo se ale čekalo i od karlovarské sestavy bratrů Medkůs Kubátem.