V kempu, který je každoročně pořádán ve spolupráci s nohejbalovým klubem HAPON Horažďovice, se sešla dvacítka nadějí, kromě karlovarských a horažďovických i žáci ze středočeského Stratova.

„Pro soustředění jsou v Radomyšli ideální podmínky, přespává se zhruba 1500 metrů od centra města v areálu koupaliště, kde jsou k dispozici pingpongové stoly, tenisové a volejbalové kurty, velká travnatá plocha na fotbal a padesátimetrový bazén, který jsme hojně využívali v hodinách, kdy bylo na nohejbal moc velké vedro,“ naznačil, jaké podmínky sedmičku jeho svěřenců čekaly, trenér karlovarských žáků Jan Vanke.

A jak vypadal program soustředění? „Ráno jsme začínali tak, že se vybíhalo těch zmíněných 1500 metrů na snídani, což sloužilo jako rozcvička. Po snídani se šlo na kurty, kde probíhala od 9 do 13 hodin první tréninková jednotka, odpolední tréninková jednotka pak začínala v 16 a trvala do 19 hodin. Děti byly rozděleny do tří výkonnostních skupin, kde byly v péči kvalifikovaných trenérů, mezi kterými byl například i člen našeho extraligového áčka Vladimír Babka nebo v poslední době jeden z nejúspěšnějších trenérů mládeže, horažďovický David Boška.“

Soustředění provázely na naše poměry extrémní teploty, a tak bylo někdy velmi těžké udržet tréninkovou morálku, koncentraci a výkonnost dětí na patřičné úrovni.

„Pomohlo nám bodování. Body se dostávaly za zvládnuté herní dovednosti, fyzické testy i výsledky v jednotlivých disciplínách a na konci soustředění, v sobotu večer, byli všichni podle počtu získaných bodů odměněni hodnotnými věcnými cenami,“ prozradil karlovarský trenér a dodal: „Z našich skončil nejlépe Jonáš Srvátka – celkově na 4. místě.“