Na Starém náměstí v Ostrově bude odstartován další ročník závodu Xterra Ostrov. Na start se chystá nejen česká ´xterácká´ triatlonová špička v čele s druhým mužem průběžného pořadí letošního Světového poháru Karlem Zadákem a suverénním lídrem letošního Českého poháru, chodovským odchovancem Honzou Kubíčkem, ale také nejúspěšnější sportovec Karlovarska současné doby Lukáš Bauer.

Ostrovská Xterra však nebude jen o vrcholovém sportu, pořádající X-team BaNo Karlovy Vary připravil bohatý program i pro hobby sportovce a dokonce i děti.

„Hobbíci mohou svoji xterru absolvovat buď celou sami anebo si ji rozdělit na jednotlivé úseky a sestavit štafetu. Závod je vypsán na tratích 400 metrů plavání, 14 km na horském kole a na závěr 5 km běh,“ dává nahlédnout do bohatého programu sportovního dne ředitel ostrovského závodu Jan Novák.

„Pro děti je toho ještě více. Pro tří až osmileté jsme připravili Ostrovský čtyřboj, ve kterém nerozhoduje ani rychlost, ani vytrvalost, ale šikovnost a chuť se trochu hýbat. Každé dítě bude odměněno sladkostí firmy Koruna Pralines,“ láká ty nejmenší na start Jan Novák a větším dětem slibuje: „Pro děti od devíti do 14 let je připravený krátký duatlon, nejprve poběží 700 metrů a pak je čeká dva a půl kilometru na horském kole. V cíli pak na každého čeká pamětní medaile, ti nejlepší budou odpoledne dekorováni při slavnostním vyhlášení výsledků spolu s mistry republiky.“

Sportovní program pro děti bude doprovázet i neméně bohatý program kulturní, ve kterém se mimo jiné představí kapela Jiřího Schelingera a pro malé neposedy bude přímo na náměstí připraven skákací hrad.

Dětský program celý sportovní den na Starém náměstí zahajuje, a to už v 10.00, do soutěží se mohou děti přihlásit, stejně jako hobby sportovci, na místě do 9.30.