Název byl opravdu příznačný, na startu se sešlo neuvěřitelných 120 dvojic. Tento veřejný trénink byl dobrou motivací i pro neregistrované jezdce, kteří začínají. V pěti vypsaných kategoriích (od 80 do 120 cm výšky překážek) měl každý možnost předvést svůj sportovní výkon, který byl následně ohodnocen sportovní komisí ve složení Marešová a Nachtigalová. Tato komise bodově ohodnotila výkony, kde se zaměřila jak na jezdce, tak na jejich koně. Hodnotící kritéria byla sestavena tak, aby každý jezdec věděl, na co se ve svém dalším sportovním růstu zaměřit.
Trenéři byli přítomni na parkuru a mohli přizpůsobovat výšku a šířku překážek dispozicím svých svěřenců. Česká jezdecká federace vydala metodický dokument, kterého se pořadatelé drželi. Z každé kategorie postupovalo 10 nejlepších dvojic do „bariérového finále“.
Tři překážky od sebe vzdálené na 10,5 metru, přičemž poslední byla vždy o 10 cm vyšší, než bylo základní kolo. Javor-tým nezapomněl ani na nejmenší. V kategorii „prcků“ měly děti možnost na svých ponících v doprovodu svých vodičů překonat libovolné překážky v libovolných výškách. Všechny dětské dvojice byly vyhodnoceny. Děti pak na svých rukávech hrdě nosily obdržené floty.
Javor-tým opět dokázal svoji pořadatelskou profesionalitu. Přijal pozvání od Heleny Lahodné na kolbiště Pegasu Děpoltovice a vzájemná spolupráce tak přinesla další propagaci jezdeckého sportu převážně u začínajících jezdců.
Veřejné tréninky získávají stále větší oblibu a v současné době nedostatku financí jsou dobrým a potřebným počinemcelého jezdectví.
Do 80 cm: Jílková – kůň Quinny
Do 100 cm: Kafková – Polonia
Do 120 cm: Štorkán – Nina
„Prckové“: Melcherová – Hag
„VIP“: Kumičíková – Dobroment
(jč, mk)