V sobotu hráli basketbaloví veteráni karlovarské Lokomotivy tréninkové utkání s reprezentancí 50+. Václav Ježek své bývalé hráče při tomto utkání obdivoval , rád by si taky zahrál, ale už tři roky měl oteklý kotník. Slíbil, že si to zaváže a přijde na trénink a zkusí to. V neděli byl na utkání žaček v tuhnické hale. Tleskal a povzbuzoval basketbalový potěr, který vedla jeho manželka Soňa. V pondělí odjel jako každý všední den do práce, ale bohužel se už nevrátil domů. Odpoledne náhle zemřel.

Václav Ježek patřil k basketbalovým veteránům, minulý měsíc oslavil šedesátiny. Přes náročnou práci topenáře měl takzvanou ´zlatou ruku´. Tak uvolněné zápěstí měl jen málokdo. Basketbal byl jeho velkým koníčkem.

„Prožil jsem s ním velkou část kariéry, léta jsme spolu hrávali na pivotech. Já mu nahrával, Vašek zakončoval – a úspěšně. Pravidelně soupeřům naděloval minimálně dvacetibodové příděly. Po zápasech pak byl bavičem, nikdy nezkazil náladu. Patřil k pozitivním lidem a hra s ním byla požitkem. V pondělí večer jsme tu v restauraci sportovní haly naposled zatleskali. Václave, dík, bylo to prima,“ smutnil karlovarský basketbalový veterán Luboš Zahradníček.

Poslední rozloučení s karlovarskou legendou Václavem Ježkem se bude konat v pondělí 1. února ve 13.00 hodin v krematoriu.