Do cíle jako vítěz došel aktuálně čtvrtý muž českého žebříčku kordistů Jakub Ambrož. Tradiční turnaj měl tradičně vysokou sportovní úroveň. Poslední možnost nominovat se na mistrovství světa ve Francii přilákala kompletní českou špičku, které zdatně konkurovali reprezentanti Německa, Rakouska a Slovinska.

Mezinárodní složení měla i čtveřice, která sítem kvalifikačních a eliminačních kol prošla až do bojů o medaile. V ´českém´ semifinále zvítězil Jakub Ambrož nad Zdeňkem Coufalem a ve druhém souboji Němec Geisler nad Rakušanem Kainzem.

Souboj o zlato mezi Jakubem Ambrožem a Christianem Geislerem byl strhující podívanou se stupňujícím se tempem boje. V první tříminutovce se soupeři jakoby opatrně osahávali, padly jen čtyři zásahy a Ambrož vedl 3:1. V prostřední části duelu český reprezentant přitvrdil, zvýšil svoje vedení na 8:4, a ve třetí přišla smršť. Ambrož svého soupeře deklasoval rozdílem třídy, připsal si sedm zásahů a inkasoval jen jediný a celkově zvítězil 15:5.

Úřadující akademický mistr republiky Jakub Ambrož se stal vítězem Lázeňského poháru už podruhé. „Poprvé to bylo v roce 2007, kdy jsem tady ve finále porazil svého oddílového kolegu z USK Praha Frantu Sochora, dneska je to vítězství o chloupek cennější,“ neskrýval radost 24letý kordista, kterému triumf na karlovarských planších vynesl téměř jistou účast na světovém šampionátu v Paříži.

Pořádající oddíl Lokomotiva Karlovy Vary vyslal do bojů o Lázeňský pohár sedmičku šermířů, z nichž nejdále došli kadet Ondra Novotný a veterán Jan Kučera. Oba se probojovali do dvaatřicítky, což je na turnaji této úrovně úspěch.

42. Lázeňský pohár, konečné pořadí: 1. Jakub Ambrož (USK Praha), 2. Christian Geisler (PSV Weimar, Německo), 3. Zdeněk Coufal (SC Praha) a Phillipi Kainz (Balmung, Rakousko) – 26. Ondra Novotný, 31. Jan Kučera, 35. Petr Krupař, 38. Ota Řezanka, 46. Adam Klsák, 52. Ondra Hricko, 63. Štěpán Řezníček.