Šermířky přivezly zlato

Karlovy Vary – Šermířky Lokomotivy po roce vrátily titul juniorských šampionek zpátky do Varů.

26.5.2010

Šampionky. Družstvo Lokomotivy, které o víkendu vybojovalo titul juniorských mistryň republiky. Zleva jsou Tereza Rubešová, Lucie Hornová, Petra Myšková a Natálie Ondráčková.Foto: Archiv Loko KV

Obrovským úspěchem pro Karlovy Vary skončilo víkendové Mistrovství České republiky v šermu kordem juniorů a juniorek.

Šampionát, který pořádali v Liberci, odstartovala soutěž juniorů, ve které se z Karlovaráků nejvíce dařilo Štěpánu Řezníčkovi. V turnaji obsadil 3. místo a v celkovém pořadí seriálu MČR skončil těsně ´pod bednou´ čtvrtý.

Podstatně větší ambice měli Karlovarští v soutěži juniorek. „Nejžhavějším želízkem byla Petra Myšková, pro kterou by případné vítězství pod Ještědem znamenalo obhajobu mistrovského titulu. Naděje se bohužel nenaplnily, Petra skončila až šestá a to stačilo ´jen´ na celkové stříbro,“ zalitoval trenér karlovarských šermířů Martin Rubeš.

Skvěle zašermovala Natálka Ondráčková, které 3. místo v turnaji vyneslo bronz i v konečném pořadí MČR. Další dvě medaile pak kordisté Lokomotivy vybojovali v soutěžích družstev. Junioři přivezli bronz a juniorky potvrdily roli favoritek a získaly zlato.

„Titul se tak po roční pauze stěhuje opět do Varů a nás může těšit i to, že jsme se ziskem čtyř medailí patřili na tomto mistrovství k nejlepším oddílům,“ neskrývá spokojenost Martin Rubeš.

Výsledky MČR

Junioři: 1. Pokorný (HF Praha), 2. Čupr (Slavoj Litoměrice), 3. Seidl (Sokol Dejvice), 4. Řezníček – 6. Novotný (oba Loko KV).
Juniorky: 1. Doubová (Dukla Olomouc), 2. Myšková, 3. Ondráčková – 7. Hornová, 8. Rubešová (všechny Loko KV).
Družstva juniorů: 1. HF Praha, 2. SC Praha, 3. Lokomotiva KV (Rubeš, Novotný, Klsák, Řezníček).
Družstva juniorek: 1. Lokomotiva KV (Rubešová, Myšková, Hornová, Ondráčková), 2. FC Karlín, 3. USK Praha.

Autor: Jiří Linhart

26.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
Limbo svou hudbou okouzlí dokonce i galerii.

Jazzfest uvede další koncert v Galerii umění Karlovy Vary

Futsal: Veteráni z Fut Fetu porazili mladíky karlovarské Slavie

III. třída: Sadov přestřílel tým Útviny a posunul se na druhé místo

Karlovarsko – Osmé kolo okresní fotbalové III. třídy přineslo vesměs vítěznou radost hostujících týmů, tedy až na dvě utkání. V prvním uspěly na domácím hřišti Potůčky, které v derby horalů porazily nedaleké Abertamy.

Akční Vladař podpoří místní projekty stovkami milionů

Karlovarsko - Po několikaletém úsilí má Místní akční skupina (MAS) Vladař schválenou strategii komunitně vedeného rozvoje. Jde o moderní trend v podpoře rozvoje venkovských oblastí a využití principu plánování tak zvanou metodou Leader.

Bečovu se víkend nepovedl, inkasoval 20 gólů

Karlovarsko – Nepovedený víkend. Ten si ´užili´v okresním přeboru fotbalisté bečovského Slavoje, kteří měli na programu hned dvě utkání.