Proto také připravil Tenisový klub Lokomotiva Karlovy Vary na nadcházející víkend už 6. ročník Memoriálu Stanislava Birnera. Tuhnický tenisový areál je prakticky celý ´dítětem´ ing. Birnera. Ten v letech 1964 a 65 řídil jeho výstavbu, byl tady až do své smrti nejpilnějším ´brigádníkem´ a jako předseda oddílu ´šéfoval´ Lokomotivě celých 15 let. Nebyl ovšem jen ´bafuňářem´, ale i aktivním hráčem; neuvěřitelných 23 let působil v roli hrajícího kapitána A družstva.

Memoriál Stanislava Birnera, který TK Lokomotiva pořádá spolu s Birnerovou rodinou, je vypsán ve dvouhrách pro dvě věkové kategorie, do 50 a nad 50 let, a ve čtyřhrách bez omezení věku, zahrát si mohou i registrovaní. Zahájení bude v pátek 27. srpna, v 15.30 je sraz hráčů v areálu, v 16.00 losování a pak už se bude hrát až do neděle.

Loni se na Birnerově Memoriálu představilo 34 hráčů z celého okresu. Z vítězství v kategorii do 50 let se překvapivě radoval extraligový nohejbalista SK Liapor Witte Jiří Dvořák, veterány vyhrál starší Gája z Imperialu a debly Běláč z Merklína s Darivčákem z Rolavy.