Závod, který v sobotu přilákal do jižních Čech velmi kvalitní konkurenci na 170 startujících z 11 zemí, pořádně zkomplikovalo počasí.

„Vytrvalé deště donutily pořadatele k řadě změn. Plavání se přesunulo z rozvodněné Vltavy do chovného Zvolenského rybníka, kde nebyla nouze o srážky se šupináči, a zajímavá byla i trať kola. Dlouhé kilometry se jezdilo v hlubokém bahně, které přinášelo technické problémy s řazením a na řadě míst donutilo závodníky vzít kolo na ramena a utíkat pěšky,“ přiblížil úskalí závodu trenér karlovarského X–Teamu BaNo Jan Novák. „A k tomu všemu pak ještě závěrečný běh doprovodila průtrž mračen, takže všechny ty prudké výběhy a seběhy museli závodníci absolvovat v potocích vody,“ dodal.

V krutých podmínkách obstáli pouze ti dobře připravení, v první řadě pak letošní mistr Evropy Francouz Batalier, který svou skvělou formu potvrdil vítězstvím i v Hluboké. Na skvělém druhém místě za ním proběhl cílem Karel Zadák a vynikající výkon předvedl i Petr Novák z X-Teamu BaNo, který dokončil závod na pátém místě celkového pořadí, jako druhý nejlepší z českých reprezentantů.

A jak si vedli další borci z karlovarského týmu? „Ani oni nezklamali. Výborný výkon předvedl Martin Jiskra, kterému utekla první desítka absolutního pořadí o pouhé čtyři vteřiny a skončil na 11. místě. Ve svých kategoriích si pro medaile došli z X–Teamu BaNo Pavel Santo, vítěz kategorie 45-49 let, Martin Jiskra, stříbrný v kategorii 20–24 let, Tomáš Eberl, který vybojoval bronz v kategorii 25–29 let, a z dalších Karlovaráků pak Tomáš Báča, který byl v dresu AC Startu stříbrný v kategorii 30–35 let,“ vypočítal úspěchy triatletů z lázní Novák.

Příležitost vidět na vlastní oči v akci nejen kompletní karlovarský tým, ale i celou českou špičku budou mít fandové xterry na Karlovarsku už za čtyři týdny v Ostrově v pátém závodě Českého poháru, který je vypsán i jako mistrovství ČR ve sprintu.

Na startu by se měli objevit nejenom naši nejlepší triatlonisté v čele se Zadákem, Kubíčkem, Jiránkem a Loubkovou, ale i členové reprezentačního týmu lyžařů Lukáš Bauer, Martin Jakš a Petr Novák. „To by si neměl nikdo nechat ujít,“ slibuje velký sportovní zážitek trenér Jan Novák.