Závodit se bude i v sobotu, kdy jsou v Karlovarském kraji na programu hned tři triatlony.

Chodovoplánský triatlon patří na západě Čech k nejstarším, v neděli se koná už 23. ročník. Závod je vypsán jako veřejný klasický triatlon o objemech 500 metrů plavání, 32 km na kole a 8 km běh. Start a plavecká část jsou na Rybníku Regent, trať kola vede po silnicích Tachovska přes Březí, Chodský Újezd a Zadní Chodov do Chodové Plané a jede se za plného provozu a na závěr se běží dva okruhy po cestičkách v zámeckém parku.

Přihlášky u prezentace na náměstí v Chodové Plané od 9.00 do 10.30, hromadný start všech kategorií na Regentu je v 11.00 hodin. Loňské prvenství obhajuje chebský Jakub Kršňák.

Železný dědek v Mariánských Lázních má tradici ještě starší než Chodová Planá, v sobotu je na programu už 29. ročník. Klasický triatlon je vypsán jako veřejný závod o objemech 600 metrů plavání, 44 km kolo a 6 km běh. Start a plavání jsou na koupališti Lido v Hamrníkách u Mariánských Lázní a na stejném místě jsou i obě depa a cíl závodu.

Přihlášky na místě startu od 8.30 do 10.45, hromadný start všech kategorií v 11.00 hodin.

Třetí víkendový triatlon se koná v neděli v Aši a je to pro změnu xterra. Závod, který je součástí Ašského poháru všestrannosti, je vypsán jako veřejný o objemech 300 metrů plavání, 8 km na horském kole a 3 km kros. Start je na přehradě v Podhradí u Aše v 10.00, přihlášky na místě od 8.30 do 9.30 hodin.