Hejtmánková dojela za velkou louží patnáctá a šestadvacátá

ABERTAMY - Tak trošku ve stínu Lukáše Bauera se vrátila karlovarská závodnice Eva Hejtmánková, členka Lyžařského klubu Abertamy, z Masters World Cup 2008, vMc Call, stát Idaho, USA.

27.3.2008

JEDINÁ lyžařka z kraje Eva Hejtmánková naMSMasters.Foto: DENÍK/Archiv KD

Toto mistrovství světa v klasickém lyžování se konalo od 29. února do 8. března. Z České republiky se zúčastnilo 25 závodníků. Stát Idaho, který už sousedí hranicemi s Kanadou, přivítal 1200 závodníků. Krásná příroda, skoro dva metry sněhu a země borovic.

Závodní tratě byly velice náročné. Pro ženy 15 km a pro muže 30 km. Další dny se pak pustily ženy do 30 kilometrového okruhu a muži do 45 km dlouhé tratě. Pátý den byla pro všechny lyžaře běžce připravena společná 10 kilometrů dlouhá trať. Na závěr se pak jely štafety.

Za Karlovarský kraj závodila pouze Eva Hejtmánková.

A jak se jí vedlo? Jak sama řekla: „Trať byla hodně náročná. Jak na jízdu a dobré lyže, tak hodně na ruce,“ poznamenala Hejtmánková. Na 10 a 15 kilometrech obsadila pokaždé patnácté místo.

Na těchto tratích ještě závodila Petra Červenková, pokaždé obsadila desáté místo, a Zuzana Matoušková, která dojela na čtyřiadvacáté pozici. Na třicetikilometrové trati skončila Eva na 23. místě. Ale spokojená s umístěním není.

„Chtěla jsem být o trošku lepší,“ přiznala Hejtmánková. V minulých závodech Masters 2006 byla 10. a 12. Bohužel štafetu děvčata nemohla jet, chyběla jim čtvrtá žena.

Muži to měli o mnoho těžší. V kategoriích startovalo až 68 závodníků. U žen se to pohybovalo okolo 43 až 46 závodnic.

Nejlépe se z mužů vedlo Josefu Vejnarovi na trati 45 km – 7. místo, (Jilemnice). Další úspěchy zaznamenali závodníci z Tatranu Železná Ruda Čestmír Štampach, 30 km – 9. místo a Jiří Sýkora, 45 km 9. místo. „Medaile jsme nepřivezli, konkurence zde byla velká. Ostatní závodníci se pohybovali od dvacátého místa,“ dodala Hejtmánková.

Ze světoznámých jmen lyžařů se na start postavili například Rusové Popov a Karpov nebo Olofsson ze Švédska. Po návratu z USA následoval závod v SRN Skadi – Lopet v Bodenmais, na trati 20 a 40 km, klasicky.

Z našeho regionu zde závodili:
Eva Hejtmánková, kategorie nad 45 let – 1. místo.
Jan Novák, kategorie hlavní – muži, 40 km – 1. místo, z oddílu Novako Boží Dar.
Závod se konal 16. března 2008.

„Chtěla bych touto cestou poděkovat všem těm, kteří mi umožnili se zúčastnit všech těchto velkých závodů,“ dodala Hejtmánková.

27.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Bezdomovci většinou o pomoc nestojí, města jsou na ně ale dobře připravena

Fotbalisté Ostrova (v modrém) udrželi domácí neporazitelnost, když porazili Nové Sedlo (v červeném) v poměru 2:0, tím tak pět utkání v řadě za sebou před svými fanoušky neprohráli.
19

KRAJSKÝ PŘEBOR: Dostihy pokračují, Lomnice nahání Ostrov

Srážka s vlakem se obešla bez zranění. Tentokrát...

Božičany - Ke srážce vlaku s osobním automobilem došlo v úterý dopoledne na železničním přejezdu v Božičanech. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Tohle opravdu není Superb. Škoda v Číně prodává jednu zvláštnost

Pro Škodu je čínský trh velice důležitý, prodá na něm totiž nejvíc aut. Věnuje mu proto zvláštní pozornost, což je nově znát i na omlazené Octavii. Verze pro čínské zákazníky se totiž od té evropské poměrně dost liší. Samozřejmě to ale není poprvé, co jsou modely určené pro jiné trhy pozměněné.

Pěvecká soutěž Antonína Dvořáka pomůže mladým pěvcům ke slávě

Karlovy Vary - Pěvecká soutěž Antonína Dvořáka bude i tento rok pomáhat nadějným zpěvákům k jejich hvězdné kariéře.