Tradiční, letos už devátý Victor cup Jiskry Nejdek byl vypsán pro věkovou skupinu U19. Jeho hvězdou se stala domácí Marcela Nesvedová, která stejně jako v sobotu v Plzni (psali jsme včera) vyhrála smíšenou čtyřhru a navíc i dvouhru a kvalifikovala se tak na turnaj Grand prix kategorie Ado Prahy-Vinoře.

Nejúspěšnějšími z domácích dorostenců byl Michal Bernášek, který obsadil 4. místo v singlu. Spolu se Zdeňkem Šlehubrem, který v singlu skončil na 5.-8. místě, pak vybojovali deblový bronz.

Vítězové turnaje, dvouhry: Steiner (Sokol Doubravka) a Nesvedová (Jiskra Nejdek)
Čtyřhry: Vacek se Steinerem (Sokol Doubravka) a Basáková s Holou (TJ Bílá Hora, Sokol Doubravka);
Mix: Vacek s Nesvedovou.

Krajské město se dějištěm oficiálního badmintonového klání opět stalo po předlouhých patnácti letech. Turnaj Grand prix zde pro věkovou skupinu U13 pořádal v posledních letech zázračně oživlý oddíl Slovanu Karlovy Vary.

Velmi pěknými výkony se na něm blýskla nová posila lázeňského badmintonu Kateřina Vataščuk.

Hráčka, která se do Varů přistěhovala z Ukrajiny a v oddíle trénuje teprve půl roku, spolu s Hilákovou z USK Plzeň vyhrála čtyřhru a kvalifikovala se na celostátní turnaj Grand prixAdo Českého Krumlova.

Po medaili sahala Vataščuk i v singlu, ale bohužel ve vyrovnaném semifinálovém utkání s Hilákovou odstoupila pro zdravotní potíže.

Nejdeckou Jiskru reprezentovalo ve Varech devět kluků a jejich trenér Radek Marek mohl být spokojený se dvěma bronzovými.

Z výsledků turnaje, dvouhra dívek:
1. Karolina Štorková (So Doubravka)
4. Kateřina Vataščuk (Slovan)
5.–6. Denisa Antošová a Jana Panochová (obě Slovan)

Dvouhra chlapců:
1. Jan Novák (TJ Bílá Hora)
3. Adam Nesveda
4. Tomáš Marek
7.–8. Ondra Marek a Tomáš Tonyka
9.–12. Marek Bernášek a Roland Polášek, 13.–16. Michal Klbík, Ondra Lébl a Denis Kalivoda (všichni Nejdek)

Čtyřhra dívek:
1. Vataščuk – Hiláková (USK Plzeň)
3.–4. Antošová – Panochová

Čtyřhra chlapců:
1. Legát – Šíp (Doubravka)
3.–4. Žambůrek (Plzeň) – Bernášek
5.–8. O. Marek – Lébl, T. Marek – Nesveda a Kalivoda – Tonyka
9. Klbík – Polášek

Mix:
1. Legát – Štorková
2. Šíp – Vataščuk
5.–8. T. Marek – Panochová