Mezi více než šedesátkou mužů a žen z německých zemí Saska, Duryňska a Berlína, kteří se postavili na start druhého ročníku turnaje Wicht Cup v Reichenbach, bylo i kvarteto badmintonistů Jiskry Nejdek. Čest české badmintonové školy ve městě ležícím mezi Plauen a Zwickau hájili Jan Klimaj, Tung Trinh, Radek Marek a Stanislav Newiak.

V I. výkonnostní skupině startovali Tung Trinh a Honza Klimaj a oba skončili na raketě jednoho a téhož hráče. O jejich vyřazení se postaral R. Schoseau z Chemnitzer SV. Tung na něho narazil už ve druhém kole a prohrál 21:19, 19:21 a 14:21 a Klimaj mu rovněž ve třech setech 21:19, 19:21 a 14:21 podlehl v kole třetím. V konečném pořadí se oba umístili na 9. - 12. příčce.

Ve II. výkonnostní skupině startující Newiak s Markem na sebe narazili hned ve 2. kole a úspěšnější byl Newiak, který vyhrál ve dvou setech 18:21 a 17:21. Newiak pak po dalších třech výhrách došel až do finále, kde teprve podlehl berlínskému Slowikovi ve dvou setech 6:21 a 12:21 a svůj sedmdesátý zahraniční start si ´osladil´ cenou za celkové druhé místo.

V dalších bojích se neztratil ani Marek, který uspěl v kole poražených a v celkovém pořadí turnaje skončil těsně pod bednou na nepopulární čtvrté příčce.