V prvním čtvrtfinálovém zápase play off Trocal ŽBL prohrály basketbalistky karlovarské Lokomotivy v Trutnově 66:83 a potvrdila se tak slova trenéra Jiřího Bárty ještě před sérií: „Určitě nejsme v tomto čtvrtfinále v roli favoritů, hlavně kvůli současné skladbě družstva (zranění našich rozehrávaček) a s tím souvisejícím systémem hry, který jsme museli již potřetí v této sezoně měnit. Společně s děvčaty věříme, že ač jsme měli krátkou dobu na sehrání v novém složení, budeme důstojným soupeřem Trutnovu, a že jim znepříjemníme cestu do semifinále.“

Právě zranění klíčových hráček krátce před vrcholem sezony je pro Lokomotivu prokletím. V minulé sezoně tak přišla o tenkrát klíčovou hráčku Petru Gerstnerovou a nyní je to ještě horší. Zranění kolena vyřadilo hned dvě rozehrávačky, mozky každého týmu.

Katarína Šándorčínová si letos určitě nezahraje, ale klub se chytá stébla naděje, že by se snad mohla vrátit, a přes bolest nastoupit, Tera Wallace. Při vší úctě ani Blanka Sedláčková ani Sandra Bártová je nahradit nemohou. „Nemůžu chtít po Blance ani Sandře, aby dirigovaly hru,“ ví Bárta. Proto se musel změnit systém, ale na jeho zažití není čas.

To se projevilo i v prvním čtvrtfinále v Trutnově. Domácí vnutili Lokomotivě svoji hru, na což nikdo nedokázal zareagovat.

Obhájce ligového bronzu dominoval i přes to, že mu chyběla zraněná Johnová. Ještě koncem týdne to vypadalo, že nenastoupí ani Kateřina Zohnová, ale karlovarská odchovankyně se proti „svým“ dala do kupy a nasypala 19 bodů.

Kara měla vynikající vstup do zápasu, v první části dala hostům šest trojek a vytvořila si až šestnáctibodový náskok. To se už v dalším průběhu nezměnilo a před tisícihlavým publikem Lokomotivě došla pára. Nyní je třeba se z toho rychle oklepat a pokusit se o zázrak. Výhodou by mělo být domácí prostředí.

Ve čtvrtek se hraje v tuhnické hale od 18.00 hodin a přímý přenos na ČT4 začíná o pět minut dříve.

Rozhodující utkání by se hrálo v pátek od 17.30 hodin za předpokladu, že ve čtvrtek Lokomotiva vyhraje.

Ivo Vymětalík