V rozhodujících chvílích jim chyběla zkušenost a hlavně dvě zraněné rozehrávačky Šándorčínová a Wallace. Ve čtvrtek famózním výkonem porazily Karu Trutnov v poměru 79:64 a vynutily si rozhodující duel v pátek. Ten ovšem v koncovce nezvládly a sezona pro ně končí.

Po úvodní výhře Trutnova doma 83:66 se ve čtvrtek hrálo o všechno, hosté mohli, Lokomotiva musela. Navíc u toho byly poprvé v historii tuhnické haly kamery České televize. Karlovaračky předvedly výtečný výkon, hlavně ve druhém poločase a nakonec utkání jasně vyhrály 79:64. „Čekali jsme těžký duel a vyrovnaný. Rozhodující bylo, že jsme ve druhém poločase bodově utekli díky velice dobře zahrané třetí čtvrtině,“ pochvaloval si karlovarský kouč Jiří Bárta.

Na Trutnovu bylo přece jen trochu vidět, že není pod tlakem, ale také narazil na velmi dobře připraveného soupeře.

„Utkání bylo od začátku nervózní, ale postupem času se ukazovalo, že domácí chtějí víc vyhrát a poučili se ze zápasu u nás. My jsme byli pasivní v útoku a propadli jsme jako tým,“ uvedl trutnovský trenér Martin Petrovický.

V pátek se tedy za stavu 1:1 na zápasy hrálo o všechno. Důležitost zápasu si uvědomila i federace a delegovala tři rozhodčí, kteří nepřehlédli jediný faul. V prvním poločase se zdálo, že by to mohlo konečně vyjít, ale závěr měli hosté skvělý a nakonec vyhráli 71:79 a po osmé v řadě postoupili do semifinále.

„Utkání bylo velmi vyrovnané a rozhodly jej tři aspekty. Za prvé jsme dotáhli dvanáctibodové manko v prvním poločase, za druhé domácí v konci odešli fyzicky, a to se projevilo v jejich zakončení, a za třetí se projevila naše zkušenost,“ uvedl Martin Petrovický.

S tím souhlasil i zklamaný Jiří Bárta. „Soupeř hrál kompaktně a šel cíleně za vítězstvím, nám chyběla agresivita. Trutnov potvrdil, že je silný tým, který má odehráno mnoho těžkých bitev a umí vyhrávat těžké zápasy.“

Přesto mohl být výsledek jiný, letos na to Lokomotiva herně měla, ale „Rozhodla absence rozehrávaček. Bez nich jsme nedokázali v průběhu zápasu změnit systém a rytmus hry.“

Ivo Vymětalík