Basketbalistky karlovarské Lokomotivy hrají o všechno, ve čtvrtfinále play off Trocal ŽBL totiž prohrávají s Karou Trutnov 0:1 na zápasy a pokud by dnes ve své hale prohrály, skončí pro ně letošní sezona.V opačném případě se zítra opět v tuhnické hale hraje rozhodující duel o postup do semifinále mistrovské soutěže.

V Trutnově nezachytily karlovarské basketbalistky úvod a ve zbytku zápasu už to nedohnaly, prohrály 66:83.

„Vstup do zápasu vyšel famózním způsobem domácím hráčkám. My jsme jim však tento excelentní vstup umožnili nedůrazným pokrytím nejlepší hráčky domácího družstva Mišurové. I když v dalším průběhu zápasu jsme srovnali s domácím družstvem krok, ukázalo se v dalším vývoji zápasu, že náskok v prvním hracím období byl pro domácí družstvo vítězným náskokem. Naše družstvo se těžko vypořádávalo s obrovskou agresivitou v obranné fázi domácích a kupilo jednu chybu za druhou. V průběhu celého zápasu 26 ztrát oproti 10 ztrátám domácích hráček. To byl další aspekt naší porážky, kdy jsme doslova přihrávali hráčkám domácího družstva do brejků, kdy zakončování probíhalo bez obrany našich hráček. Musíme se poučit z prohraného zápasu a v domácím prostředí vylepšit veškeré činnosti, které byly příčinou naší porážky. Tímto zveme všechny naše fanoušky na druhý zápas čtvrtfinále do tuhnické haly ve čtvrtek. Zápas začíná od 18.00 hodin,“ uvedl trenér Lokomotivy Jiří Bárta.

„Karlovy Vary nejsou slabý soupeř, ale nám se nástup opravdu vydařil,“ poznamenal trenér Kary Martin Petrovický, jehož tým zaznamenal v úvodní čtvrtině šest trojek. Dnes od 18.00 hodin se hraje v tuhnické hale druhé utkání série za asistence televizních kamer (přímý přenos od 17.55 hodin na ČT4) a pokud domácí hrají o všechno, i Trutnov by rád rozhodl. „Rádi bychom postup samozřejmě získali hned v dalším utkání, ale čekám ještě drama,“ předpovídá Petrovický.

V tom případě by se hrálo ještě v pátek opět v tuhnické hale, ale tentokrát už od 17.30 hodin.

Hozenou rukavicí karlovarským fanouškům je výrok trutnovského trenéra Martina Petrovického. „V Karlových Varech se dá čekat výborná atmosféra, v poslední době tam na basketbal chodí hodně diváků.“ Teď aby to karlovarský divák dokázal, a to hlavně i proto, že se očekává opět silná a hlučná podpora trutnovských fans.

Ivo Vymětalík