Basketbalistky karlovarské Lokomotivy už popáté v řadě nepřešly přes čtvrtfinále a do semifinále Trocal ŽBL se tak znovu podívá, loni bronzový, Trutnov. Karlovaračky se nemají zač stydět, ale osudu nedokázaly vzdorovat, absence zraněných Wallace a Šándorčínové byla příliš velká. Přesto závěrečný potlesk od zaplněné haly byl plně na místě, i když mnohé jej přes slzy nevnímaly.

Lokomotiva Karlovy Vary 71
Kara Trutnov 79

Důležitost rozhodujícího duelu podpořil i svaz, když delegoval tři rozhodčí. Lokomotiva v sestavě Sedláčková, Magerčiaková, Větrovcová, Kučerová, Hricková (Vodrážková, Zmeková, Bártová) začala famózně, už v 8. sekundě dala trojku Magerčiaková a obecenstvo se hned dostalo do varu. Jenomže hosté záhy otočili, i s přispěním trojky Zohnové, až na 5:10.

Nadále sice vedli, ale domácí dirigovaní skvělou Větrovcovou, která dávala důležité koše navíc s faulem, v 6. minutě otočili (16:14). Minutu před koncem první části přidala trojku Bártová a v první přestávce vedli domácí 24:17. Vše vypadalo velmi nadějně.

Druhou čtvrtinu začala košem Větrovcová, navíc výtečně doskakovala pod vlastním košem, a za 13 minut dala 14 bodů. V 15. po trojce Zohnové hosté stáhli na 28:23 a kouč Jiří Bárta si musel vzít oddechový čas. Jenomže to nepomohlo a v 18. po trojce Mišurové už bylo srovnáno (32:32). Větrovcová podtrhla svůj výtečný výkon v první půli košem v poslední sekundě, jímž upravila na poločasových 36:35.

Kdo čekal, že stejně jako v předchozím zápase rozhodne ve prospěch Lokomotivy třetí část, musel přijmout trpké zklamání. Už se začala projevovat šíře kádru Trutnova a vytíženým klíčovým hráčkám Lokomotivy začaly pomalu docházet síly a to se projevovalo při střelbě. Třetí část zakončily trojky Mišurové a Větrovcové, ale na tabuli svítilo 49:52 a to nevěstilo nic dobrého.

Domácí se snažili a ve 32. po trojce Vodrážkové stáhli na 52:54. Možná klíčový okamžik nastal čtyři a půl minuty před koncem, kdy za stavu 62:63 nedala Magerčiaková ani jednu šestku. Vzápětí totiž Mišurová a Ivanová zvýšily na pětibodový rozdíl a to už byl rozhodující úder. Lokomotivě odešla střelba, začala faulovat a míče jí utíkaly do zámezí. Dramatický závěr zkušená Kara ani nepřipustila.

Ani letos se tak Lokomotiva nedostala do semifinále, ale bylo k tomu nejblíže. Pokud by nepřišlo zranění klíčových rozehrávaček, mohlo to dopadnout jinak. Celý tým ale zaslouží velkou pochvalu za snahu a bojovnost.

Body: Větrovcová 25, Magerčiaková 12, Vodrážková 9, Hricková 8, Sedláčková a Kučerová 6, Bártová 3, Zmeková 2 - Šnajdrová 20, Karavaeva 19, Mišurová 17, Zohnová 12, Ivanová 9, Carvajal 2.
Fauly: 22:21.
TH: 17/13:22/17.
Trojky: 10/4:12/6.
5 chyb: 40. Sedláčková - 40. Mišurová.
Rozhodčí: Ivan Zachara (Kutná Hora), Petr Hruša (Hradec Králové), Jiří Smetana (Plzeň).
Diváků: 300.
Po čtvrtinách: 24:17, 36:35, 49:52.
Nejlepší hráčky: Lenka Větrovcová - Yulia Karavaeva.

Ivo Vymětalík