Na svého soupeře čekaly karlovarské basketbalistky až do středy, kdy se dohrávalo poslední kolo nadstavbové části skupiny A2. V něm Trutnov neponechal nic náhodě (mohla jej totiž ještě předstihnout Sparta!) a vyhrál ve východočeském derby na palubovce Hradce Králové poměrem 92:80.

Obhájkyně loňských bronzových medailí zvádly derby a už se nemusely ohlížet na výsledek Sparty. Ta vyhrála v Táboře nad Slovankou 66:54 a ve skupině A2 skončila druhá (celkově šestá).

O třetím místě pro Hradec Králové se rozhodlo už dřív. V posledním zápase si bez problémů poradily Strakonice s Ústím nad Labem 92:49, když nejlepší hráčkou utkání byla opět Petra Gerstnerová, která dala 21 bodů. Tím se zkompletovaly dvojice pro play off.

Trutnovské hráčky se utkají s karlovarskou Lokomotivou, Spartu čeká brněnský Valosun a zbylé dvě dvojice (Strakonice - Gambrinus Brno, Hradec Králové - USK Praha) byly známy už dříve. Svou pátou účast v play off by Lokomotiva konečně ráda přetavila v premiérový postup do semifinále, ale bude to nesmírně těžké. Kromě vlastní změněné hry, bez zraněných rozehrávaček, ji čeká náročný protivník s domácím velmi bouřlivým prostředím. Z dosavadních osmi zápasů v Trutnově Lokomotiva ani jednou nevyhrála, a tak je pro ni tentokrát výhoda, že po utkání tam hraje případně dva zápasy doma.

Oba celky se v play off utkaly už v sezoně 2004/2005, kdy nejprve Lokomotiva, v nejkrásnějším zápase novodobé historie 23. března 2005, vyhrála po druhém (!) prodloužení 101:99, ale následně na východě Čech dvakrát prohrála, a bylo po nadějích. V této sezoně vyhrála 15. prosince doma Kara Trutnov 64:53 a 16. února letošního roku po neskutečném dramatu, trojkou Magerčiakové devět sekund před koncem, Lokomotiva 57:56.

Play off se hraje na dva vítězné zápasy. Po úvodní části v sobotu v Trutnově se hraje ve čtvrtek 10. dubna v Karlových Varech (v přímém přenosu ČT) a případně za stavu 1:1 na zápasy hned v pátek 11. dubna rozhodující duel opět v tuhnické hale.

Ivo Vymětalík