Basketbalistka karlovarské Lokomotivy Šárka Kučerová v poháru CEWL v Banské Bystrici utkání nedohrála a v sobotu v Trocal ŽBL s Gambrinusem Brno nastupovala na krátké úseky, celkem na osm minut.

„V Bystrici jsem dostala loktem do hlavy, byla jsem malátná a motala se mi hlava, proto jsem zápas nedohrála. S Brnem se o mě zase pokoušela chřipka.“ Kvůli tomu také vynechala pondělní trenink, ale od úterka se s družstvem normálně připravuje na další ligové utkání v Hradci Králové v sobotu.

„Chceme vyhrát, musíme vycházet z dobré obrany, to je nejdůležitější. Budeme muset pokrýt jejich nejlepší střelkyně jako jsou Křížová nebo Steffanová. Venku se nám nedaří střelba z dálky a to musíme také zlepšit,“ vypočítává Kučerová podmínky úspěšného výsledku.

A ten by byl potřeba, protože na podzim v Tuhnicích Hradec vyhrál 79:67. Hodil by se i do tabulky, jelikož šest kol před koncem základní části je Lokomotiva stále poslední ze silného středu, tedy celkově sedmá, a to pro play off není vůbec výhodná pozice.

„Samozřejmě chceme jít nahoru. Teď nás čekají srovnatelní soupeři, uvidíme, jak se nám bude dařit. Rozhodovat budou zápasy venku,“ míní Šárka Kučerová.

Proto by mohl být pro karlovarské basketbalistky impulzem výsledek a hlavně výkon s Gambrinusem Brno. „Výkon byl slušný, dařilo se nám v obraně i útoku, ale výškově nás převyšovali.“ Slova Šárky Kučerové dokládají statistická čísla Trocal ŽBL po 12 kolech.

V úspěšnosti trojek je na druhém místě hradecká Kateřina Křížová s úspěšností 48.1%. Ve statistickém přehledu soutěže najdeme i karlovarské hráčky. V dosažených bodech je ne 4. místě Tera Wallace s průměrem 15.33 na zápas a v doskocích je druhá Michaela Magerčiaková s průměrem 8.67 na zápas.

Ve 13. kole Trocal ŽBL hraje Lokomotiva v sobotu v Hradci Králové a vítězství by ji posunulo blíže ke splnění cíle stoupat tabulkou.

Ivo Vymětalík