Čtvrtou výhrou v řadě poskočily v tabulce Trocal ŽBL už na páté místo pouze o skore za Trutnov, jenž přijede v sobotu do Tuhnic. V Praze na Letné vyhrály po vynikajícím výkonu pětadvacetibodovým rozdílem, nejvyšším ve vzájemné historii.

Sparta Praha 57
BK Lokomotiva Karlovy Vary 82

Lokomotiva pouze s osmi hráčkami v sestavě Wallace, Šándorčínová, Hricková, Vodrážková, Magerčiaková (Kučerová, Sedláčková, Štrubelová) začala dvěma TH Magerčiakové a i když domácí za chvíli otočili, bylo jasně vidět, že je v pohodě.

Magerčiaková hned přidala první trojku a vyrovnaných prvních pět minut končilo stavem 9:9. V první přestávce už Karlovaračky vedly 16:20 a v 15. minutě dokonce po trojce Wallace 20:29.

Jenomže potom chvíli úřadovaly dvě slečny rozhodčí, hlavně nejasnými výroky a připsáním trojky domácí Obrusníkové, když stála časomíra a také hostující hráčky, proto Sparta stáhla na 27:29. Jenomže Lokomotiva dokázala, že momentálně je ve velké pohodě a nenechala se rozhodit. V poločase vedla 32:37 a bylo jasné, že slova trenéra Jiřího Bárty o udržení rozdílu v první půli dopadla na úrodnou půdu.

Hned po změně stran přišla rozhodující smršť hostujících hráček. Vše začala Magerčiaková a Lokomotiva první dvě a půl minuty vyhrála poměrem 8:0 a vytvořila si rozhodující náskok. Ve 24. poprvé nastoupila na palubovku Adéla Dlouhá, ve žlutém dresu Sparty, ale hned jen dokumentovala zmar domácího týmu faulováním Sedláčkové.

Za necelých osm minut se jako jediná stihla vyfaulovat. Třetí část Lokomotiva vyhrála 4:23 a to je naprosto fantastický výsledek, po němž i zarytí sparťanští fanoušci museli konstatovat. „Byli lepší“. Vynikající výkon všech hráček vyústil ve fantastické vítězství. Vyčnívaly hlavně Michaela Magerčiaková 31 body, osmi doskoky a valitidou 44 jako nejužitečnější v kole, Katarína Hricková vynikajícím ubránění jamajčanky Louden, která tak sehrála nejhorší zápas a zaznamenala pouhých 6 bodů a tradičně výborná Tera Wallace. Vynikající výsledek a výkon karlovaraček sledovala v letenské hale rekordní návštěva sezony (fotbaloví fanoušci z duelu Sparty s Rapidem Vídeň) měli volný vstup.

Mezi nimi byla i bývalá karlovarská hráčka Mirka Hamouzová, která patřila ke strůjkyním postupu Lokomotivy do nejvyšší soutěže před pěti lety a dnes žije, pracuje a hraje krajský přebor pro radost v Berouně.

Poslední čtvrtinu viděly také starší dorostenky Lokomotivy, které podpořily skvělou karlovarskou náladu. V oslabené sestavě (pouze v sedmi hráčkách kvůli nemoci) totiž vyhrály ve čtvrtek nad Strakonicemi 75:41 a v sobotu na hřišti Studánky Pardubice 93:73, nad soupeři výše tabulkově postavenými.

Body: Pechová 17, Obrusníková 12, Běhalová 7, Kohoutová a Louden 6, Nováková 3, Váchová, Chudárková a Morka 2 - Magerčiaková 31, Wallace 25, Hricková 12, Šándorčínová 5, Kučerová 4, Vodrážková 3, Sedláčková 2.
Fauly: 27:19.
TH: 15/11:25/18.
Trojky: 27/8:5/2.
5 chyb: 38. Dlouhá (Sparta). Rozhodčí: Ilona Kittlerová (Kladno), Renáta Kašparová (Ostrava).
Diváků: 180.
Po čtvrtinách: 16:20, 32:37, 36:60.
Nejlepší hráčka: Michaela Magerčiaková.

Ivo Vymětalík